Reklama
placeholder
News

Joost z Niderlandów słucha polskiej piosenki… o ziemniakach. Znacie Święto Ziemniaka?

Joost z Niderlandów słucha polskiej piosenki… o ziemniakach. Znacie Święto Ziemniaka?

fot. youtube.com/@EurovisionSongContest / fot. youtube.com/@FranekWarzywa

Reklama
Reklama
placeholder

Joost jest reprezentantem Holandii na 68. Konkursie Eurowizji. Jego nietuzinkowa piosenka szybko przykuła uwagę widzów, niektórzy już wróżą mu wysokie miejsce podczas finałów. Europapa to pochwała Unii Europejskiej i wiadomość do nieżyjących już rodziców wokalisty.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj styl artysty, połączenie gabber popu, nederpopu i eurodance. Skąd pomysł na tak oryginalną mieszankę? Okazuje się, że Joost inspiruje się przeróżnymi dziełami, a jednym z nich jest… polska piosenka o ziemniaku.

Joost zagra w Polsce! Europapa zabrzmi na żywo w naszym kraju >>

Polska piosenka na playliście Joosta. Jak brzmi Święto Ziemniaka?

Można przypuszczać, że utwór, który przypadł do gustu reprezentantowi Holandii, nie będzie zwyczajny. I tak właśnie jest. Joost został zapytany o to, jaka piosenka jest obecnie u niego na zapętleniu na playliście.

Jest taka polska piosenka o ziemniakach. Kocham ziemniaki.

Jeżeli ktoś miał wątpliwości, o jaki utwór mogło chodzić, w komentarzach od razu pojawiły się liczne głosy: Franek Warzywa & Mlody Budda feat. Furda — Święto Ziemniaka. Widzowie zwrócili uwagę, że Joost zostawił słowa uznania pod fragmentem tej piosenki na TikToku.

O czym jest Święto Ziemniaka? To piosenka o Polakach i ziemniakach 😉. Co ciekawe utwór ten także był zgłoszony na Eurowizję 2024! Pierwsze wersy brzmią:

Polak godny jest ziemniaka, ziemniak godny jest Polaka

Nie będziemy się na ten temat rozpisywać – posłuchajcie sami.

 

@eurovoxx What does Joost Klein listen to when he's not on stage? 🤔🥔🇳🇱 #fyp #esc #eurovision #joostklein #joost #joostkleindroomgroot #europapa ♬ sonido original - Eurovoxx

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama