News

Czy Polka jest zaginioną Madeleine McCann? Sztuczna inteligencja już ma wyniki

Czy Polka jest zaginioną Madeleine McCann? Sztuczna inteligencja już ma wyniki

fot. Instagram: @iammadeleinemcann

Firma specjalizująca się w sztucznej inteligencji postanowiła sprawdzić, czy Julia Faustyna rzeczywiście może być zaginioną przed laty Madeleine McCann. Wyniki analizy są już znane. 

Julia Faustyna sprawdzi, czy rzeczywiście jest Madeleine McCann. Poddała się testom DNA >>

Czy Polka jest zaginioną Madeleine McCann? Wyniki badań sztucznej inteligencji

O Julii Faustynie zrobiło się głośno w lutym 2023 roku. 21-letnia Polka założyła wówczas profil na Instagramie, na którym przedstawiła dowody na to, że może być Madeleine McCann. Dziewczynka zaginęła niedługo przed swoimi 4. urodzinami 3 maja 2007 roku. Przebywała wtedy na wakacjach ze swoimi rodzicami w apartamencie w hotelu Praia da Luz w Portugalii.

Julia Faustyna twierdzi, że to właśnie ona jest zaginioną i tego dnia najprawdopodobniej została porwana. Polka zauważyła u siebie wiele wspólnych cech z Madeleine McCann, w tym rzadką chorobę wrodzoną zwaną Colobomą, od której tworzy się plamka na oku. Poza tym Julia Faustyna jest przekonana, że jej rodzina od zawsze ukrywała przed nią wiele rzeczy, a w dzieciństwie była molestowana przez obcokrajowca, za zgodą swojej matki.

Polka, która podaje się za Madeleine McCann, wyjechała z kraju. Dlaczego? >>

Szwajcarska firma AVA-X zajmująca się sztuczną inteligencją postanowiła sprawdzić, czy Julia Faustyna rzeczywiście ma podstawy do tego, aby twierdzić, że jest Madeleine McCann. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy twarzy zaginionej ze zdjęciami Julii Faustyny z młodości, współzałożyciel firmy, Christian Fehrlin, stwierdził, że jest niemal pewien tego, że Polka to nie Madeleine McCann:

Praktycznie niemożliwe jest, aby młoda Polka była Maddie. Jestem tego pewien w 90 procentach.

Rodzice Julii Faustyny już wcześniej wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że ich córka zmaga się z chorobą psychiczną i odmawia leczenia. 21-latka obecnie przebywa w Stanach Zjednoczonych w towarzystwie detektyw i medium Fii Johansson. Julia Faustyna niedawno poddała się testom DNA i obecnie czeka na wyniki, które powinny być znane za kilka tygodni. 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.