News

Julia Wieniawa wystąpi w... lekturze szkolnej. Znamy szczegóły!

Julia Wieniawa wystąpi w... lekturze szkolnej. Znamy szczegóły!

Fot. Instagram.com/juliawieniawa

Julia Wieniawa wystąpi w… lekturze szkolnej! Znamy szczegóły produkcji. Zobaczcie gdzie tym razem pojawi się aktorka.

Aktor Stranger Things w POLSKIM FILMIE! >>

Animacja Chłopi: Julia Wieniawa w obsadzie 

Julia Wieniawa co chwilę angażuje się w nowe projekty. Niedawno na jej Instagramie pojawiło się zdjęcie z przymiarek do nowego filmu. Być może chodzi o nową adaptację powieści Chłopi Władysława Reymonta, w której zagra 21-latka. 

Reżyserką oraz scenarzystką nowej wersji Chłopów jest Dorota Kobiela. Scenariusz do produkcji powstał we współpracy z Hugh Welchmanem, z którym Kobiela pracowała przy nominowanym do Oscara filmie – Twój Vincent. Podaje się, że Chłopi na podstawie wybitnego dzieła Władysława Reymonta powstaną w oparciu o tę samą technikę animacji malarskiej i na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski.

Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile (…). Bo to właśnie kobiety, a w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. „Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem – cytuje zapowiedź twórców animacji Chłopi  m.in. Onet.

Titanic - QUIZ, w którym zatoniecie. Tak trudnego jeszcze nie mieliśmy >> 

Sceny początkowo nakręcimy z aktorami, zdjęcia potrwają 36 dni. Następnie każdą klatkę ręcznie namalujemy jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek. By tego dokonać, w projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy pracujących w trzech studiach: głównym w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie – czytamy  w artykule portalu kultura.gazeta.pl, który przytacza wypowiedź Tomasza Wochniaka, producenta liniowego studia BreakThru Films.

Oprócz Julii Wieniawy w animacji Chłopi wystąpią m.in.: Kamila Urzędowska (Jagna), Mirosław Baka (Boryna), Sonia Mietelica (Hanka), Robert Gulaczyk (Antek), Ewa Kasprzyk (Dominikowa), Andrzej Konopka (Wójt) i Małgorzata Kożuchowska.

Muzykę do nowego filmu Chłopi stworzyli Łukasz L.U.C. Rostkowski oraz  Rebel Babel Film Orchestra.

Premiera animacji Chłopi zapowiadana jest na 2022 rok. Już teraz w internecie możecie obejrzeć zwiastun koncepcyjny produkcji.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

on set 🤫 #soon

Post udostępniony przez Julia Wieniawa-Narkiewicz 🐍 (@juliawieniawa)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Miłego dnia! Korzystajcie dziś z pięknej pogody ☀️ #jewelry @vezzi.pl

Post udostępniony przez Julia Wieniawa-Narkiewicz 🐍 (@juliawieniawa)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.