News

Julia Wieniawa: jej ojciec jest znany! Kim jest Konrad Wieniawa-Narkiewicz?

Julia Wieniawa: jej ojciec jest znany! Kim jest Konrad Wieniawa-Narkiewicz?

Fot. Instagram.com/juliawieniawa

Kim jest ojciec Julii Wieniawy? Niewielu wie, że Konrad Wieniawa-Narkiewicz to bardzo ceniony artysta. Co jeszcze wiemy na jego temat?

Julia Wieniawa ma Barona na tapecie telefonu! Słodko? >> 

Julia Wieniawa – ojciec, rodzina

Julia Wieniawa jest obecnie jedną z najpopularniejszych polskich gwiazd młodego pokolenia. Głośno jest o jej dokonaniach zawodowych, a także zawirowaniach w życiu prywatnym. Media ostatnio rozpisują się o nowym związku 20-latki ze starszym o 15 lat muzykiem z zespołu Afromental – Aleksandrem Baronem. A co wiemy o najbliższej rodzinie aktorki?

Julia Wieniawa jest córką Marty i Konrada Wieniawy-Narkiewiczów. Małżeństwo rozwiodło się, kiedy Julia była małą dziewczynką. Mama aktorki jest jej menadżerką i co jakiś czas pojawia się z córką w mediach. Tata Julii raczej unika rozgłosu, dlatego pewnie nie wszyscy wiedzą, że ojciec Wieniawy jest świetnym plastykiem.

Julia Wieniawa pokazała siostrę. Podobne? >> 

Konrad Wieniawa-Narkiewicz w 1993 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki, obronił doktorat na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie w 2017 roku, a na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu zdobył uprawnienia pedagogiczne. Do jego największych sukcesów należą: zwycięstwo w Wielkim Konkursie Malarskim Na Najlepszy Wizerunek Warszawy (2000), zdobycie pierwszego miejsca za rysunek w Konkursie „Ziemia Obiecana” na Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi (2003), Grand Prix w 4 Międzynarodowym Biennale obrazu „Quadro Art” w Łodzi oraz zdobycie stypendium artystycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017). Konrad Wieniawa-Narkiewicz wziął udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Ważniejsze z nich to: „Confluences”, zbiorowa wystawa, którą pokazano m.in. w Japonii i Belgii (1992), Galeria Promocyjna, Warszawa (1999), Stara Pomarańczarnia – Łazienki Królewskie, wystawa pokonkursowa (2000), Quadro Art, wystawa pokonkursowa w Łodzi (2014).

Wieniawa-Narkiewicz od lat jest nauczycielem projektowania graficznego w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie oraz malarstwa, grafiki i rzeźby w tamtejszej Młodzieżowej Akademii Artystycznej.

Julia Wieniawa w klipie Afromental. Tak poznała Barona? >> 

Na oficjalnym profilu facebookowym ojca Julii Wieniawy możemy przeczytać, że sam autor nazywa swoje obrazy „zhumanizowanymi pejzażami”.

Oprócz Julii Konrad Wieniawa-Narkiewicz ma jeszcze jedną córkę. Alicja jest młodsza od sławnej siostry i także jest aktorką.

Julia Wieniawa bardzo docenia twórczość swojego ojca. Aktorka niedawno pochwaliła się na InstaStory jednym z obrazów taty, który wisi w jej sypialni.

Co myślicie o jego obrazach? 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yesterday’s 80’ look 🌸 #mua @doktormakeup #hair @da_midays

Post udostępniony przez Julia Wieniawa-Narkiewicz (@juliawieniawa)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Neon mood ☀️

Post udostępniony przez Julia Wieniawa-Narkiewicz (@juliawieniawa)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Look for today 🍋 #shooting 📷 #fluo

Post udostępniony przez Julia Wieniawa-Narkiewicz (@juliawieniawa)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj