Reklama
placeholder
News

Kacper Urbański to najmłodszy piłkarz reprezentacji Polski. Co warto wiedzieć o 19-latku?

Kacper Urbański to najmłodszy piłkarz reprezentacji Polski. Co warto wiedzieć o 19-latku?

fot. instagram.com/kacper_urbanski10

Reklama
Reklama
placeholder

Kacper Urbański, urodzony 7 września 2004 roku w Gdańsku, to obiecujący młody polski piłkarz, który już zdążył zaznaczyć swoją obecność w światowym futbolu. Jako środkowy pomocnik włoskiego klubu FC Bologna, Urbański zwraca uwagę swoimi umiejętnościami technicznymi, strategicznym myśleniem i dojrzałością na boisku, które znacznie przewyższają jego wiek.

Jak 19-letni Urbański dostał się do reprezentacji Polski?

Swoją przygodę z piłką nożną Kacper Urbański rozpoczął w APLG Gdańsk, a następnie kontynuował rozwój w Lechii Gdańsk. Jego talent szybko został dostrzeżony, co zaowocowało debiutem w seniorskiej drużynie Lechii już w wieku 15 lat

W 2021 roku przeniósł się do włoskiego klubu FC Bologna, gdzie pomimo początkowych trudności, stopniowo wywalczył sobie miejsce w pierwszym zespole. Jego zaangażowanie i determinacja sprawiły, że stał się kluczowym zawodnikiem w drużynie, a jego rola w klubie stale rosła.

Debiut Kacpra Urbańskiego w reprezentacji Polski miał miejsce 7 czerwca 2024 roku podczas meczu z Ukrainą, gdy wszedł na boisko już w 5. minucie, zastępując kontuzjowanego Arkadiusza Milika. Choć opuścił boisko w 61. minucie, jego występ nie przeszedł bez echa. Na szczęście Kacpra Urbańskiego możemy oglądać na boisku podczas tegorocznych rozgrywek EURO 2024.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn: kto jest w składzie na EURO 2024? >>

Co wiemy o życiu prywatnym Kacpra Urbańskiego?

19-letni Kacper ma 183 cm wzrostu i skutecznie wykorzystuje swoją siłę fizyczną do rywalizacji z bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Poza boiskiem jest osobą skromną, koncentrującą się głównie na swojej karierze. Choć jest aktywny w mediach społecznościowych, rzadko dzieli się fragmentami swojego życia prywatnego. Z ogólnych informacji wynika, że nie posiada partnerki. Publikowane przez niego treści to głównie przebieg meczów oraz momenty związane bezpośrednio z jego sportową pasją.

Piłkarza można znaleźć na Instagramie pod nazwą @kacper_urbanski10.

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama