News

Kamerzysta: areszt ponownie przedłużony. Śledztwo trwa

Kamerzysta: areszt ponownie przedłużony. Śledztwo trwa

Fot. YouTube.com/Kamuś

Łukasz W. pozostanie w areszcie kolejny miesiąc, do 15 lipca. O youtuberze w ostatnich miesiącach jest głośno z powodu filmiku na jego popularnym kanale, na którym poniżał niepełnosprawnego chłopaka. Zarzuca mu się psychiczne znęcanie nad osobą niepełnosprawną

Kamerzysta: poniżanie niepełnosprawnego chłopaka w wideo. Wykonywał upokarzające zadania >>  

Ponad miesiąc temu informowaliśmy, że sąd przedłużył areszt do 15 czerwca. Pierwotnie Kamerzysta miał spędzić w areszcie miesiąc. 

Śledczy z Sądu Okręgowego w Szczecinie wciąż zbierają dowody w sprawie, a wypuszczenie youtubera mogłoby zakłócić tok postępowania przygotowawczego.

Łukasz W. został zatrzymany w kwietniu. W filmie opublikowanym na jego kanale na YouTubie opiekunka rozpoznała jednego ze swoich niepełnosprawnych podopiecznych i nagłośniła sprawę. Materiał szybko zniknął z sieci dzięki licznym zgłoszeniom. Autor nagrania uważa, że został zatrzymany niesłusznie, ponieważ nie miał pojęcia o stanie zdrowia chłopaka.

Podobne zarzuty usłyszeli także dwaj członkowie ekipy youtubera, którzy objęci są obecnie dozorem policyjnym. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.