News

Kamerzysta – nowe fakty. Przed aresztowaniem usłyszał już inny wyrok

Kamerzysta – nowe fakty. Przed aresztowaniem usłyszał już inny wyrok

Fot. YouTube.com/Kamuś

Pojawiły się nowe fakty w sprawie Kamerzysty. Jak donosi portal Onet, youtuber przed aresztowaniem usłyszał już inny wyrok.

Kamerzysta aresztowany. Trzy osoby z zarzutami >> 

Kamerzysta aresztowany

Niedawno Łukasz W., znany pod pseudonimem Kamerzysta, został aresztowany. Powodem jest filmik, w którym twórca i jego ekipa oferują pieniądze niepełnosprawnemu intelektualnie 18-latkowi za wykonywanie poniżających zadań. 

Najbliższy miesiąc w areszcie spędzi youtuber, który wraz z dwiema innymi osobami poniżał niepełnosprawnego mężczyznę. (…) Trzy osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty – podawały Wirtualne Media.

Youtuberzy usłyszeli zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny. Za ten czyn grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak czytamy w serwisie Onet, do śledczych dociera bardzo wiele zawiadomień w sprawie innych działań Kamerzysty. Wszystkie informacje są weryfikowane.

Dodatkowo obrońca youtubera miał złożyć zażalenie na decyzję sądu. Podobne kroki ma podjąć też prokuratura.

Kamerzysta – niepełnosprawny chłopak komentuje: "Oni mnie oszukali" >> 

Kamerzysta przed aresztowaniem usłyszał inny wyrok

Onet informuje, że na kilka dni przed aresztowaniem Kamerzysta usłyszał inny wyrok.

Sąd rejonowy skazał go za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków. Youtuber ma zapłacić grzywnę w wysokości trzech tysięcy zł (rozłożoną na 150 dziennych stawek po 20 zł). Dodatkowo pięć tysięcy zł z jego konta powinno trafić na wskazany cel. Sąd orzekł też trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. (…) Wyrok nie jest prawomocny.

Kamerzysta – film z niepełnosprawnym chłopakiem

Przypomnijmy, że na początku kwietnia na kanale YouTube Kamuś opublikowano film, w którym youtuber i jego ekipa oferują pieniądze chłopakowi w zamian za podejmowanie upokarzających wyzwań. Na wideo, które już zniknęło z serwisu, mogliśmy zobaczyć m.in. jak nastolatek je ziemię i kocie odchody, skacze do kontenera ze śmieciami, rozbija głową cegły czy tarza się w błocie. Po tym jak ujawniono, że 18-latek jest niepełnosprawny, nagranie było zgłaszane do administracji YouTube’a. Film został usunięty.

Kamerzysta na InstaStory odniósł się do negatywnych komentarzy. Twierdził, że nie zdawał sobie sprawy, że chłopak jest niepełnosprawny intelektualnie, a film był wyreżyserowany. 

Kamerzysta o filmie z niepełnosprawnym chłopakiem: „Nie mam za co przepraszać” >> 

Kanał Kamuś zniknął z serwisu YouTube. Profil na Instagramie @kamerzysta69 jest prywatny.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.