News

Kamerzysta – niepełnosprawny chłopak komentuje: "Oni mnie oszukali"

Kamerzysta – niepełnosprawny chłopak komentuje: "Oni mnie oszukali"

Fot. YouTube.com/Kamuś

Niepełnosprawny intelektualnie chłopak z filmu Kamerzysty skomentował udział w kontrowersyjnym wideo. 18-latek twierdzi, że został oszukany.

Kamerzysta: poniżanie niepełnosprawnego chłopaka w wideo. Wykonywał upokarzające zadania >> 

Kamerzysta – film z niepełnosprawnym chłopakiem

Od jakiegoś czasu jest głośno o filmie, który pojawił się na kanale Kamerzysty. Youtuber i jego ekipa proponowali chłopakowi pieniądze, w zamian za wykonywanie poniżających zadań. Na wideo, które już zniknęło z YouTube, mogliśmy zobaczyć m.in. jak nastolatek je ziemię i kocie odchody, skacze do kontenera ze śmieciami, rozbija głową cegły czy tarza się w błocie. Na nagraniu chłopak był nazwany po***em.

Jak się okazało, bohater filmu Kamerzysty jest niepełnosprawny intelektualnie. Ujawniła to Agnieszka Chułek, która rozpoznała chłopaka.

Kamerzysta został skrytykowany. Jego wideo zostało usunięte 14 kwietnia 2021 roku, prawdopodobnie przez masowe zgłaszanie filmiku przez internautów.

Twórca odniósł się do zarzutów. Stwierdził, że nie zdawał sobie sprawy, że chłopak jest niepełnosprawny intelektualnie, a film jest wyreżyserowany i 18-latek wcale nie musiał robić upokarzających wyzwań.

Kamerzysta o filmie z niepełnosprawnym chłopakiem: „Nie mam za co przepraszać” >> 

Kamerzysta – śledztwo. Kanał zniknął

Jak informuje Onet, Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie filmiku, na którym niepełnosprawny intelektualnie chłopak wykonuje bulwersujące zadania. Wstępnie kierunek prowadzonego postępowania dotyczy art. 207 § 1a Kodeksu Karnego, który brzmi:

Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Kanał Kamuś zniknął z YouTube. Prawdopodobnie wszystkie filmy Kamerzysty zostały ukryte. Profil na Instagramie @kamerzysta69 jest w tej chwili prywatny.

Kamerzysta – niepełnosprawny chłopak komentuje

W rozmowie z portalem Onet, Agnieszka Chułek, której podopiecznym był chłopak z filmu Kamerzysty, wyjaśniła, że 18-latek nie zdawał sobie sprawy z jakimi konsekwencjami wiąże się jego udział w takim wideo.

Chodzi po mieście w kapturze i masce, bo spadł na niego ogromny hejt i to nie tylko w sieci. Martwi mnie to, że mówi, że on już nie ma życia – powiedziała.

Kamerzysta: wszczęto śledztwo. Kanał na YouTube zniknął >> 

Głos zabrał sam bohater oburzającego filmu. Za zarobione u youtuberów pieniądze chciał zrobić sobie tatuaż.

Nie tak to miało być. Miałem wejść do sklepu bez koszulki, a oni mieli to nagrać i mi za to zapłacić. Chciałem mieć dużo obserwujących na Instagramie i być sławny, a oni mnie oszukali. Nawet nie zapłacili tyle, ile obiecali. Ich oglądają wszyscy, ja to wiem. Nawet dzieci. A co jak jakiś 10-latek skoczy teraz z balkonu, bo ja skakałem na filmiku? Chcę tylko żeby to usunęli – cytuje go m.in. Wprost.

W odpowiedzi na wiadomości 18-latka, w których prosi ekipę Kamerzysty o usunięcie nagrania, youtuberzy odparli, że zrobią do najszybciej po 2-3 miesiącach od publikacji – podaje Onet.

 

Szokująca sprawa ma swój przykry ciąg dalszy

Opublikowany przez WPROST Czwartek, 15 kwietnia 2021

 

‼️‼️NIE TRZEBA OGLĄDAĆ FILMU, ŻEBY GO ZGŁOSIĆ. NIE NABIJAMY IM KABZY! ‼️‼️LINK W KOMENTARZU‼️‼️‼️‼️ Mój post zniknął,...

Opublikowany przez Agnieszkę Chułek Wtorek, 13 kwietnia 2021
Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.