News

Członek ekipy Kamerzysty o filmie z niepełnosprawnym chłopakiem: "Chciałem być jak Patryk Vega"

Członek ekipy Kamerzysty o filmie z niepełnosprawnym chłopakiem: "Chciałem być jak Patryk Vega"

Fot. YouTube.com/Kamuś

Nadal mówi się o filmie Kamerzysty i jego znajomych z udziałem niepełnosprawnego chłopaka. Twórca znany jako PuszBarber zabrał głos na temat kontrowersyjnego wideo.

Kamerzysta – nowe fakty. Przed aresztowaniem usłyszał już inny wyrok >> 

Kamerzysta – film z niepełnosprawnym chłopakiem

Przypomnijmy, że na początku kwietnia na kanale YouTube Kamuś opublikowano film, w którym youtuberzy oferują pieniądze chłopakowi w zamian za podejmowanie upokarzających wyzwań. Na wideo, które już zniknęło z serwisu, mogliśmy zobaczyć m.in. jak nastolatek je ziemię i kocie odchody, skacze do kontenera ze śmieciami, rozbija głową cegły czy tarza się w błocie. Dominik dostał za to 250 złotych.

Po tym jak ujawniono, że 18-latek jest niepełnosprawny intelektualnie, nagranie było zgłaszane do administracji YouTube’a. Film został usunięty.

Łukasz W. nagrał InstaStory, w którym stwierdził, że nie zdawał sobie sprawy, że bohater jego filmu jest niepełnosprawny. Dodał, że wideo było wyreżyserowane i "nie ma za co przepraszać". 

Youtuber znany pod pseudonimami Kamerzysta lub Kamuś został aresztowany na miesiąc. Trzy osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty - psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny. Grozi za to kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia portale informowały, że obrońca Kamerzysty złożył zażalenie na decyzję sądu. Podobne kroki miała podjąć też prokuratura.

Kamerzysta – niepełnosprawny chłopak komentuje: "Oni mnie oszukali" >> 

PuszBarber o filmie z niepełnosprawnym chłopakiem

Niedawno ukazał się reportaż, w którym jeden z członków ekipy Kamerzysty mówi o filmie ze swojej perspektywy.

Nie zrobiłem tego, żeby być sławnym, żeby go upodlić. To był materiał, film jak co dzień, zwykły „zapychacz”. On sam się zgłosił, bo chciał zdobyć pieniądze. Nie wiedziałem, że zadania będą aż tak ciężkie. Nie dręczyłem go. Chciałem być jak producent, jak Patryk Vega. Jak ktoś zabije kogoś w jego filmach to nie ponosi za to konsekwencji. To tylko film, ten ktoś nie został zabity naprawdę – mówił PuszBarber 

Twórca dodał:

Nie zdawałem sobie sprawy z tego, co się dzieje. Najbardziej krzywdził go Łukasz, to był jego film, jego pomysł. Nie powinienem nigdy dołączyć do tej ekipy. To patologia. Nie ja, oni są patologią. Nie wiedziałem, że on tym filmem zostanie poniżony. Kręcę filmy dla pieniędzy. (...) Chciałem pokazać, że coś znaczę, że jestem youtuberem. Po części spełniłem marzenia, ale to nie wygląda, tak jak miało.

PuszBarber twierdzi, że nie spodziewał się takich konsekwencji za opublikowanie filmu.

Zawsze to rozgraniczałem, że internet to jedno, a życie to drugie. Nie spodziewałem się, że będą z tego konsekwencje. Przepraszam, że nie przerwałem tego w odpowiednim momencie, nie zdawałem sobie sprawy z tego, co robię – powiedział.

Wszystkie cytaty pochodzą z portalu Polska Times.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.