News

Kamerzysta: wszczęto śledztwo. Kanał na YouTube zniknął

Kamerzysta: wszczęto śledztwo. Kanał na YouTube zniknął

Fot. screen Instagram.com/kamerzysta69

Wszczęto śledztwo w sprawie filmu Kamerzysty z niepełnosprawnym chłopakiem. Kanał kontrowersyjnego twórcy zniknął z YouTube.

Kamerzysta: poniżanie niepełnosprawnego chłopaka w wideo. Wykonywał upokarzające zadania >> 

Kamerzysta – śledztwo po filmie z niepełnosprawnym chłopakiem

Jak informuje Onet, Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo z art. 207 Kodeksu Karnego, w sprawie filmiku, na którym niepełnosprawny intelektualnie chłopak wykonuje upokarzające zadania. Kamerzysta i jego ekipa oferowali 18-latkowi pieniądze, w zamian za zrobienie „wyzwań”.

Przypomnijmy, że na wideo, które już zniknęło z sieci, można było zobaczyć jak bohater m.in. zjada ziemię, skacze do kontenera ze śmieciami, rozbija głową cegły, tarza się w błocie, łowi śmieci ze stawu, wchodzi do szamba, a nawet je kocie odchody.

Sprawę nagłośniła Agnieszka Chułek, która rozpoznała swojego byłego wychowanka. Bulwersujący film był zgłaszany przez internautów do serwisu YouTube.

Kamerzysta skomentował sprawę na InstaStory, tłumacząc, że ani on, ani jego znajomi nie mieli pojęcia, że chłopak jest niepełnosprawny, bo „zachowywał się w stu procentach normalnie”. Dodał, że film był wyreżyserowany.

Nie mam za co przepraszać – stwierdził youtuber.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna miała orzec, że chłopak z filmu Kamerzysty jest upośledzony intelektualnie w stopniu lekkim.

Kamerzysta o filmie z niepełnosprawnym chłopakiem: „Nie mam za co przepraszać” >> 

Jak tylko ujawniliśmy ten kontrowersyjny materiał w serwisie, policjanci niezwłocznie wdrożyli czynności w tym zakresie. Zabezpieczyliśmy materiał dowodowy, docieramy do świadków i pokrzywdzonego, ustalamy okoliczności tego zdarzenia. O sytuacji została także poinformowana szczecińska prokuratura, która właśnie wszczęła w tej sprawie śledztwo – cytuje mł. asp. Ewelinę Gryszpan Onet.

W rozmowie z dziennikarzami funkcjonariuszka wyjaśniła, że jest za wcześnie, żeby określić do jakiej odpowiedzialności mogą zostać pociągnięci autorzy nagrania, jednak „wstępnie kierunek prowadzonego postępowania dotyczy art. 207 § 1a Kodeksu Karnego”.

Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – brzmi artykuł.

Chłopak, który wystąpił w filmie Kamerzysty nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji jakie może nieść za sobą udział w nagraniu.

Ich oglądają wszyscy, ja to wiem. Nawet dzieci. A co jak jakiś 10-latek skoczy teraz z balkonu, bo ja skakałem na filmiku? Chcę tylko, żeby to usunęli – miał powiedzieć nastolatek.

Kamerzysta – kanał na YouTube zniknął

Kanał Łukasza Wawrzyniaka zniknął z YouTube. Prawdopodobnie wszystkie filmy Kamerzysty zostały ukryte. Profil na Instagramie @kamerzysta69 jest w tej chwili prywatny.

 

‼️‼️NIE TRZEBA OGLĄDAĆ FILMU, ŻEBY GO ZGŁOSIĆ. NIE NABIJAMY IM KABZY! ‼️‼️LINK W KOMENTARZU‼️‼️‼️‼️ Mój post zniknął,...

Opublikowany przez Agnieszkę Chułek Wtorek, 13 kwietnia 2021

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.