Reklama
placeholder
News

Kamerzysta wróci do oktagonu?! Prime MMA ogłasza, prezydent Gorzowa reaguje

Kamerzysta wróci do oktagonu?! Prime MMA ogłasza, prezydent Gorzowa reaguje

fot. Instagram: @primemma.pl

Reklama
Reklama
placeholder

Wszystko wskazuje na to, że Kamerzysta wrócił do federacji Prime MMA. Youtuber, który usłyszał wyrok za spowodowanie śmierci, ma zawlczyć na nadchodzącej gali.

Kamerzysta, a właściwie Łukasz Wawrzyniak, nie bez powodu jest uważany za jednego z najbardziej kontrowersyjnych twórców w polskim Internecie. W styczniu 2020 roku podczas nagrywania jednego ze swoich filmów w Szczecinie youtuber uderzył pięścią w twarz 66-letniego Edwarda. Mężczyzna upadł na chodnik i stracił przytomność. Niedługo potem zaczął skarżyć się na bóle głowy. Edward zmarł 9 maja 2020 roku, a jego rodzina oskarżyła Kamerzystę o spowodowanie śmierci.

W październiku 2022 roku youtuber usłyszał wyrok sześciu miesięcy ograniczenia wolności. Poza tym każdego miesiąca musiał wykonywać 30 godzin prac społecznych i zapłacić 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla żony 66-latka oraz tysiąc złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Okazuje się, że mimo nieustannych kontrowersji wokół youtubera został on dopuszczony do walki na nadchodzącej gali Prime MMA w Gorzowie. To nie spodobało się prezydentowi miasta.

Clout MMA 5: data kolejnej gali już znana. Kiedy i gdzie się odbędzie? >>

Prime MMA: Kamerzysta ma zawalczyć na gali. Prezydent Gorzowa komentuje

Kamerzysta ma powrócić do oktagonu za sprawą Igrzysk Gladiatorów, które są organizowane w ramach 8. edycji Prime MMA. Wydarzenie zostało zaplanowane na sobotę 13 kwietnia 2024 roku i ma odbyć się w Arenie Gorzów w Gorzowie Wielkopolskim. Wśród pierwszych potwierdzonych zawodników gali znaleźli się Robalini, Czarny Polak, Wujek Samo Zło, Olejnik i wspomniany już Kamerzysta, którego organizatorzy przywitali profilu gali na Instagramie:

KAMERZYSTA CZWARTYM ZAWODNIKIEM IGRZYSK GLADIATORÓW! 🗡🛡 TO SIĘ DZIEJE ‼️ Łukasz powraca do oktagonu po ponad roku. Jego ostatni pojedynek z Bagietą zakończył się zwycięstwem, co zwiększyło jego bilans do 3 wygranych. Na ten moment czekało wiele osób, ponieważ przez ostatni rok Kamerzysta nie był aktywny w Internecie. Na dzisiejszej konferencji będziecie mogli usłyszeć, co ma Wam do powiedzenia 🙌 JEDNI GO KOCHAJĄ, A DRUDZY NIENAWIDZĄ. A WY? 😈

Natsu i Dubiel się rozstali? Skomentował dochodzenie 'internetowych detektywów' >>

W sprawie udziału Kamerzysty w nadchodzącej gali Prime MMA wypowiedział się prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki. Fragmentem jego oświadczenia na swoim profilu na platformie X podzieliła się aktywistka Maja Staśko. Polityk stwierdził, że nie zgadza się z tym, aby youtuber brał udział w wydarzeniu i ma zamiar zainterweniować w tej sprawie:

Poniżanie ludzi jest działalnością niegodną. Niegodne jest również promowanie osób, które dopuszczają się takich zachowań. Po otrzymanym sygnale, moją jednoznaczną opinię w tej sprawie przedstawię zarządowi spółki, nadzorującej pracę Areny Gorzów po to, by została ona przekazana organizatorowi gali. Poproszę też zarząd spółki o ustalenie stanu faktycznego, dotyczącego organizacji gali i jej uczestników, co pozwoli na podjęcie ewentualnych decyzji.

Organizatorzy Prime MMA nie odnieśli się jeszcze do oświadczenia prezydenta. 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama