News

Klasa o profilu… disco polo! Ta szkoła będzie współpracować z wytwórnią Zenka Martyniuka

Klasa o profilu… disco polo! Ta szkoła będzie współpracować z wytwórnią Zenka Martyniuka

Fot. Wikimedia Commons/Marcin Otorowski/Instagram.com/zenon_martyniuk_fanpage

Klasa o profilu… disco polo w liceum! Ta szkoła będzie współpracować z wytwórnią, do której należy m.in. Zenek Martyniuk.

Zmiany w maturach. Będzie trudniej >> 

Liceum w Michałowie otwiera klasę o profilu disco polo

Jak podaje m.in. Gazeta Wyborcza, w liceum w Michałowie (województwo podlaskie) powstanie pierwsza w Polsce klasa o profilu disco polo.

Naszym głównym celem jest stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań oraz możliwości zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury (…) – mówił w rozmowie z dziennikarzami burmistrz Michałowa, Marek Nazarko.

Mówi się, że szkoła średnia w Michałowie ma już plany dotyczące programu nauczania oraz kadry nauczycielskiej, która będzie prowadzić lekcje w klasie o profilu estradowym. Co więcej zajęcia mają być przeprowadzane przez „praktyków”. Przy tworzeniu nowej klasy z podlaskim liceum ma współpracować również wytwórnia muzyczna Green Star, do której należą m.in. zespoły Akcent, którego liderem jest Zenek Martyniuk, Boys, Bayer Full i wokalistka Etna.

Do liceum tylko w staniku. Szokujący regulamin w polskiej szkole >> 

Liceum, w którym powstanie klasa o profilu disco polo rok temu zostało przejęte przez samorząd Michałowa od władz powiatu białostockiego. Nowym profilem placówka chce przyciągnąć do siebie więcej uczniów. Jak podają portale dawniej w szkole średniej w Michałowie uczyło się 850 uczniów, a dziś ta liczba spadła do 60. Mimo że szkoła otworzyła klasy o profilu technicznym, frekwencja się nie poprawiła. 

Burmistrz Michałowa zdradził, że po analizie m.in. kryteriów jakimi kieruje się młodzież przy wyborze szkoły średniej, podjęto decyzję, że ich placówka „musi być skierowana do młodzieży, która nie ma sprecyzowanych planów zawodowych na przyszłość". 

Szkoła musi być wyjątkowa, prowadzić edukację w tym kierunku, w którym żadna inna placówka nie prowadzi, być atrakcyjna dla młodzieży. Zarazem nie może być to szkoła „sztuczna”, czyli musi wyrastać z Podlasia, z tego, w czym jesteśmy silni i z czym kojarzeni – cytuje wypowiedź burmistrza Michałowa m.in. Gazeta Wyborcza.

Więcej szczegółów na temat klasy o profilu disco polo w michałowieckim liceum mamy poznać w czwartek 20 lutego 2020 roku.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Miłego wieczoru!?#akcent#zenon#martyniuk#przeztweoczyzielone#oszalalem#igitmajonez

Post udostępniony przez Zenon Martyniuk (@zenon_martyniuk_fanpage)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.