News

Szczepienia na COVID: zapisy ruszyły. Kto i gdzie może się rejestrować?

Szczepienia na COVID: zapisy ruszyły. Kto i gdzie może się rejestrować?

fot. pixabay.com

15 stycznia 2021 roku o połnocy ruszyły zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób spoza priorytetowych grup. Sprawdzamy jak się zgłosić, czy procedura jest darmowa i co warto wiedzieć.

Obostrzenia po 17.01. Co się zmienia po feriach? >>

Szczepionka na koronawirusa: zapisy i zasady

Pierwsze szczepienia na COVID-19 w Polsce zostały zrealizowane w niedzielę 27 grudnia. Od 15 stycznia 2021 roku są prowadzone zapisy dla wszystkich osób spoza priorytetowych grup, czyli urodzonych po 1952 roku. Uwaga! Zgłoszenia do szczepień nie są równoznaczne z zapisem na zabieg - osoby zgłoszone do szczepień otrzymają wiadomość mailowo lub telefonicznie o możliwości rejestracji kiedy 'ruszy' ich grupa wiekowa.

Uwaga! 20 stycznia 2021 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zmianie kolejności szczepień etapu I Narodowego Programu Szczepień.

1a.  seniorzy 60+,

1b. osoby z chorobami przewlekłymi (m.in. osoby po przeszczepach i dializowane, wentylowane mechanicznie, z chorobami przewlekłymi),

1c. nauczyciele i służby mundurowe.

Od 22 stycznia otwarta będzie rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób 70+, z kolei osoby 80+ mogą rejestrować się od 15 stycznia. Szczepienia dla tych grup wiekowych ruszają 25 stycznia.

Pierwsze dawki otrzymała już część tzw. grupy zero, czyli pracownicy szpitali węzłowych, pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych oraz personel niemedyczny pracujący w wymienionych podmiotach.

Szczepienia na COVID - zapisy

15 stycznia ruszyły zapisy na szczepienie przeciwko COVID-19. Wszyscy chętni urodzeni po 1952 roku i posiadający PESEL mogą zapisać się przez stronę Szczepimy Się - pacjent.gov.pl.

UWAGA! Po wpisaniu swoich danych i zatwierdzeniu zapisu otrzymamy maila, w którym również należy zatwierdzić zapis - dochodzą do nas informacje, że te wiadomości często 'wpadają' do folderów pobocznych takich jak np. SPAM.

Osoby urodzone po 1952 roku i nieposiadające numeru PESEL czeka nieco inna procedura. Szczegóły również znajdziecie w linku powyżej.

Szczepienia na COVID - rejestracja

Zarejestrować się na szczepienie w odpowiednim momencie dla każdej grupy wiekowej będzie można za pomocą jednego z czterech sposobów.

  1. Przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl,
  2. Za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989,
  3. Uzupełniając elektroniczny formularz, który będzie udostępniony na stronach związanych z resortem zdrowia,
  4. Poinformować lekarza POZ, który będzie prowadził szczepienia.

Szczepionka na koronawirusa – kalkulator kolejki. Kiedy Twoja kolej do szczepienia? >> 

Szczepienia przeciw COVID-19 są darmowe i dwudawkowe. Kwalifikować do niego będzie lekarz na podstawie odpowiednich badań oraz wywiadu z pacjentem. Pacjent będzie umawiany z góry na dwie wizyty i za każdym razem otrzyma przypomnienie SMS.

Koronawirus: zniesione obostrzenia dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Projekt rozporządzenia przygotowywany >>

Zapisujecie się na szczepienie?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.