News

Koniec świata w 2020 roku?! Stephen Hawking: „Majowie popełnili błąd”

Koniec świata w 2020 roku?! Stephen Hawking: „Majowie popełnili błąd”

Fot. Pixabay.com/Wikimedia Commons/NASA

Koniec świata nastąpi w 2020 roku?! Stephen Hawking twierdził, że tak właśnie może się wydarzyć. 

Zmiana czasu: jesień 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? >> 

Kiedy będzie koniec świata? To pytanie zadaje sobie chyba większość z nas. Tylko w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat Apokalipsa miała nastąpić już kilka razy, m.in. w 1999, 2000, 2011 i 2012 roku. 

Siedem lat temu koniec świata miał wydarzyć się 21 grudnia. Datę Apokalipsy wyznaczono według kalendarza prekolumbijskiej cywilizacji Majów. Przypomnijmy, że przedstawili oni na rok 2012 siedem proroctw, które dotyczyły m.in. zmian klimatu, wzrostu temperatur oraz przelotu komety bardzo blisko Ziemi. 

Pogoda nas zaskoczy: ponad 20 stopni w październiku! >> 

Jeden z najwybitniejszych naukowców w historii, autor słynnej książki Krótka Historia Czasu, sześć lat przed śmiercią, czyli właśnie w 2012 roku, udzielił wywiadu magazynowi New Scientist, w którym stwierdził, że data Apokalipsy wyznaczona przez Majów została oparta na błędnych obliczeniach.

Pod wieloma względami Majowie wyprzedzali swój czas, ale w pewnych kwestiach przekalkulowali. W tym przypadku popełnili błąd polegający na podwójnym liczeniu dni, na które przypadały święta, co oznacza, że ich kalendarz nie zakończy się jeszcze przez kolejne osiem lat. Ludzie powinni naprawdę martwić się o rok 2020, czyli prawdziwy koniec cywilizowanego świata – powiedział Hawking.

Holandia zmienia nazwę! To już oficjalne >> 

Stephen Hawking zmarł 14 marca 2018 roku w wieku 76 lat. Wybitny naukowiec przez większość życia chorował na stwardnienie zanikowe boczne, które spowodowało paraliż większości jego ciała.

Wierzycie, że koniec świata nadejdzie w 2020 roku?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.