News

Kraina Lodu 2: błędy w filmie Disneya. Zauważyliście to?

Kraina Lodu 2: błędy w filmie Disneya. Zauważyliście to?

fot. youtube.com/DisneyFilmy

Kraina Lodu 2 zawiera błędy? Zauważyliście je oglądając film Disneya?

Film Kraina Lodu dostępny jest nie tylko na DVD, ale można go obejrzeć również w internecie. Kilka seansów wystarczyło spostrzegwaczym widzom wyłapać wszystkie pomyłki, które znajdują się w Krainie Lodu 2 :-).

Kraina Lodu: ciekawostki o filmie, których nie znaliście >> 

Kraina Lodu 2: premiera, opis filmu, obsada

Kraina Lodu 2 trafiła na ekrany w polskich kin 22 listopada 2019 roku. Tak jak w przypadku pierwszej części, reżyserami animacji zostali Chris Buck i Jennifer Lee. Głosu postaciom użyczają m.in. Kristen Bell (Anna), Idina Menzel (Elsa), Jonathan Groff (Kristoff), Santino Fontana (Hans) i Josh Gad (Olaf).

Akcja Krainy Lodu 2 rozgrywa się 3 lata po wydarzeniach z pierwszej części animacji. Księżniczki Anna i Elsa ruszają w podróż do Zaczarowanego Lasu, żeby szukać pomocy dla królestwa Arendelle. Puszcza jest pokryta mgłą od czasu, kiedy królewskie wojsko stoczyło tam walkę z tajemniczym plemieniem.

Przypomnijmy, że pierwsza część filmu została uznana za najbardziej dochodową animację w historii kina (na całym świecie zarobiła ponad miliard dolarów) i otrzymała dwa Oscary – za najlepszy długometrażowy film animowany oraz za najlepszą piosenkę (Let It Go).

Będzie Kraina Lodu 3? Jeden z aktorów zna odpowiedź! >> 

Kraina Lodu 2: błędy w filmie

Jeśli wkrótce planujecie wieczór z Krainą Lodu 2 proponujemy przyjrzeć się dwóm scenom. Po pierwsze, scena z wielkim olbrzymem. Stwór rzuca kamieniem, który spada na sam środek tamy, w której powstaje wielka dziura. Wydawałoby się, że księżniczka Anna nie jest w stanie przeskoczyć aż tak dużej przeszkody. Wtedy nasza bohaterka decyduje się pobiec na koniec tamy, ale drogę ponownie odcina jej rzucony kamień. Anna decyduje się na odwrót i biegnie do miejsca, z którego przed chwilą uciekła. Jednak tam nie ma już dziury, która powstała chwilę wcześniej.

Druga scena, która zawiera błąd to ta, w której Anna śpiewa piosenkę The Next Right Thing wydostając się z jaskini. Wtedy młoda bohaterka zakłada torbę przez ramię, więc pasek powinien wyraźnie odznaczyć się na jej włosach, a w kolejnym, bliższym ujęciu widzimy, że wcale tak nie jest. Jeśli zastanawiacie się dlaczego ten błąd jest warty uwagi, to dlatego, że podobny pojawił się już w pierwszej części Krainy Lodu. Gdy Elsa była w trakcie czarowania lodowego pałacu, to w pewnym momencie przerzuca warkocz z klatki piersiowej na plecy. Następnie poprawia go lewą dłonią, ale włosy nie lądują na barku, a przenikają przez ciało i ponownie znajdują się na piersi.

Kraina Lodu 2: Elsa jest lesbijką? >>

Wyłapaliście te błędy w Krainie Lodu II? ;)

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.