Reklama
placeholder
News

Kraków z częściową prohibicją. W tych godzinach alkoholu nie kupisz

Kraków z częściową prohibicją. W tych godzinach alkoholu nie kupisz

fot. Pixabay

Reklama
Reklama
placeholder

Częściowa prohibicja funkcjonuje w wielu państwach. Ograniczenie godzin, w jakich sprzedaje się alkohol, jest obecne w takich krajach jak Norwegia, Australia czy… Sri Lanka. Nie jest to powszechna praktyka w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, wkrótce jednak ma się to zmienić, przynajmniej lokalnie.

Kortowiada 2023: artyści, line up, bilety >>

Częściowa prohibicja w Krakowie

Kraków planował wprowadzenie częściowej prohibicji już pod koniec 2019 roku. Miasto podjęło wtedy pewne kroki i nawet podpisało stosowne porozumienie z przedsiębiorcami, którzy zadeklarowali ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych.

Wkrótce potem wybuchła pandemia, a sklepikarze starali się za wszelką cenę utrzymać swoje biznesy, dlatego zrezygnowano z pomysłu. Dziś jednak temat powraca i wygląda na to, że dojdzie to do skutku.

Absurdalna cenzura sanah. Zaskakujący powód, by nie grać TEJ piosenki >>

17 maja rada miasta Krakowa procedowała nad projektem uchwały, według której sprzedaż alkoholu w godzinach 00:00 – 05:30 byłaby niemożliwa. Przepisy objęłyby wszystkie 18 dzielnic miasta. Większość radnych poparła uchwałę.

Nowe przepisy mają wejść w życie 1 lipca. Pomysł częściowej prohibicji to odpowiedź na problemy, z jakimi borykało się miasto. Kraków znany jest jako popularna destynacja dla Europejczyków chcących posmakować nocnego życia. W lecie przez niemal całą dobę stolica Małopolski nie zasypia, niektórzy jednak dopuszczają się aktów wandalizmu, czasem dochodzi do bijatyk. Być może częściowa prohibicja ograniczy te zjawiska.
 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama