News

Kraków z częściową prohibicją. W tych godzinach alkoholu nie kupisz

Kraków z częściową prohibicją. W tych godzinach alkoholu nie kupisz

fot. Pixabay

Częściowa prohibicja funkcjonuje w wielu państwach. Ograniczenie godzin, w jakich sprzedaje się alkohol, jest obecne w takich krajach jak Norwegia, Australia czy… Sri Lanka. Nie jest to powszechna praktyka w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, wkrótce jednak ma się to zmienić, przynajmniej lokalnie.

Kortowiada 2023: artyści, line up, bilety >>

Częściowa prohibicja w Krakowie

Kraków planował wprowadzenie częściowej prohibicji już pod koniec 2019 roku. Miasto podjęło wtedy pewne kroki i nawet podpisało stosowne porozumienie z przedsiębiorcami, którzy zadeklarowali ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych.

Wkrótce potem wybuchła pandemia, a sklepikarze starali się za wszelką cenę utrzymać swoje biznesy, dlatego zrezygnowano z pomysłu. Dziś jednak temat powraca i wygląda na to, że dojdzie to do skutku.

Absurdalna cenzura sanah. Zaskakujący powód, by nie grać TEJ piosenki >>

17 maja rada miasta Krakowa procedowała nad projektem uchwały, według której sprzedaż alkoholu w godzinach 00:00 – 05:30 byłaby niemożliwa. Przepisy objęłyby wszystkie 18 dzielnic miasta. Większość radnych poparła uchwałę.

Nowe przepisy mają wejść w życie 1 lipca. Pomysł częściowej prohibicji to odpowiedź na problemy, z jakimi borykało się miasto. Kraków znany jest jako popularna destynacja dla Europejczyków chcących posmakować nocnego życia. W lecie przez niemal całą dobę stolica Małopolski nie zasypia, niektórzy jednak dopuszczają się aktów wandalizmu, czasem dochodzi do bijatyk. Być może częściowa prohibicja ograniczy te zjawiska.
 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.