News

Koronacja Karola III – nowe informacje. Kiedy i jak ma wyglądać?

Koronacja Karola III – nowe informacje. Kiedy i jak ma wyglądać?

fot. Instagram / @buckinghampalaceroyal

Po śmierci swojej matki, Królowej Elżbiety III, król Karol III przejął władzę nad Wielką Brytanią i Irlandią Północną. Monarcha obecnie przygotowuje się do koronacji, która według pierwszych ustaleń mediów ma być krótsza i o wiele skromniejsza od ceremonii z 1953 roku. Wiadomo już, na kiedy została zaplanowana i czego będzie można się na niej spodziewać. 

Ta część pogrzebu Elżbiety II nie była transmitowana. Dlaczego? >>

Koronacja króla Karola III - termin, informacje

Według ustaleń gazety Daily Mirror, koronacja króla Karola III ma odbyć się wiosną lub latem 2023 roku w Opactwie Westminsterskim. Choć dokładny termin uroczystości nie jest jeszcze znany, niewykluczone, że odbędzie się ona 2 czerwca. To właśnie tego dnia wypadnie bowiem 70. rocznica koronacji królowej Elżbiety II. Brytyjskie media informują również, że następca tronu planuje ograniczyć listę gości do 2 tysięcy osób. 

Król Karol pocałowany przez kobietę pod Pałacem Buckingham. 'Boże, dziękuję' >>

Przedstawiciel Daily Mirror twierdzi, że król Karol III jest świadomy zmian na świecie, dlatego też zależy mu na tym, aby ceremonia odpowiadała współczesnym Brytyjczykom:

Koronacja ma być krótsza i mniejsza niż ta sprzez prawie 70 lat. Król jest świadomy wyzwań, z którymi zmagają się współcześni Brytyjczycy, więc choć życzy sobie, by ceremonia pozostała zgodna z wieloletnią tradycją. Uważa też, że powinna być bardziej właściwa dla monarchii funkcjonującej we współczesnym świecie.

Król Karol III będzie 40. koronowanym władcą w Opactwie Westminsterskim.Podobnie jak koronacja królowej Elżbiety II z 2 czerwca 1953 roku, która byla pierwszą w historii ceremonią koronacyjną transmitowaną w telewizji, ceremonia z udziałem króla Karola II również ma być zorganizowana w towarzystwie kamer. 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.