Reklama
placeholder
News

Król Karol ma nowotwór - reakcja Harry'ego, oświadczenie Pałacu Buckingham

Król Karol ma nowotwór - reakcja Harry'ego, oświadczenie Pałacu Buckingham

fot. Creative Commons/Kobi Gideona/

Reklama
Reklama
placeholder

U Króla Karola III zdiagnozowano nowotwór podczas jednego z ostatnich zabiegów. W związku z tym 5 lutego 2024 roku monarcha rozpoczął konieczne leczenie. Czy wpłynie ono na pełnienie przez niego obowiązków oraz jaka była reakcja Harry'ego, który wzbudza w środowisku rodziny królewskiej kontrowersje?

Książę Harry o śmierci królowej dowiedział się z MEDIÓW? Sensacje od królewskiego biografa >>

Choroba króla - zmiany w królestwie

5 lutego 2024 roku na oficjalnej stronie poświęconej sprawom rodziny królewskiej pojawiło się oświadczenie, z którego treści wynika, że król podjął leczenie nowotworu, jaki przez przypadek wykryto w jego organizmie. Od tej pory monarcha będzie przechodził serię regularnych zabiegów, które mają wpłynąć nieznacznie na jego zobowiązania wobec państwa. Lekarze zalecili 75-latkowi "odroczenie obowiązków publicznych", co nie jest równoznaczne z zawieszeniem funkcji czy przerwą w ich pełnieniu. Najważniejsze i wymagające udziału czy decyzji monarchy sprawy będą miały dla niego status priorytetu. Można spodziewać się, że ze względu na chorobę król Karol III będzie mniej aktywny na wydarzeniach, na których jego obecność nie jest koniecznością. Jak wspomniano w oświadczeniu, jest on pozytywnie nastawiony do leczenia i przyszłości oraz wyraża wdzięczność za szybką interwencję lekarzy. 

Król Karol III: kto jest następny w kolejce do tronu? Kolejność sukcesji >>

Harry, który swoją kontrowersyjną biografią i wypowiedziami nieco podburzył porządek, a niekiedy naraził rodzinę królewską na negatywną opinię publiczną, ma zamiar w najbliższych dniach wybrać się do ojca. Jak podaje BBC, mieli odbyć już rozmowę, a fakt, iż niedawny książe wybiera się w rodzinne strony świadczy o tym, że mimo konfliktów ich kontakt utrzymuje się na dobrym poziomie. 

Przypominamy, że Kate Middleton niedawno przeszła operację jamy brzusznej, po której jest zmuszona do zrobienia przerwy w pełnieniu obowiązków. Z oświadczenia, jakie opublikowano na instagramowym profilu księcia i księżnej Walii 17 stycznia 2024 roku, wynika, że prawdopodobnie powróci do nich dopiero po Wielkanocy. Mimo że nie poinformowano o tym, że Kate Middleton jest w ciężkim lub zagrażającym życiu stanie, to przechodzi ona długą rekonwalescencję - co wyraźnie zaniepokoiło internautów. Z uwagi na problemy zdrowotne oraz częściową lub chwilową rezygnację z pełnienia obowiązków przez króla Karola III oraz księżną Walii, obecnie sytuacja w rodzinie królewskiej jest napięta.

Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu dotyczącym stanu zdrowia króla Karola III:

Podczas niedawnego zabiegu, jakiemu poddał się król w szpitalu z powodu łagodnego powiększenia prostaty, zwrócono uwagę na pewną niepokojącą kwestię. Późniejsze badania diagnostyczne zidentyfikowały pewną postać raka.

Jego Królewska Mość rozpoczął dziś serię regularnych zabiegów, na rzecz których lekarze zalecili mu odroczenie obowiązków publicznych. Przez cały ten okres Jego Królewska Mość będzie w dalszym ciągu, jak zwykle, zajmował się sprawami państwowymi i urzędowymi dokumentami.

Król jest wdzięczny swojemu zespołowi medycznemu za szybką interwencję, która była możliwa dzięki niedawnemu zabiegowi w szpitalu. Jest całkowicie pozytywnie nastawiony do swojego leczenia i nie może się doczekać jak najszybszego powrotu do całościowego pełnienia obowiązków publicznych.

Jego Królewska Mość zdecydował się podzielić swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom i mając nadzieję, że pomoże to w zrozumieniu opinii publicznej wszystkich osób na całym świecie dotkniętych chorobą nowotworową.

Warto wspomnieć, że Karol III został władcą Wielkiej Brytanii 8 września 2022 roku, chociaż oficjalna ceremonia koronacji przypadła na maj następnego roku. Przejął obowiązki monarchini, Elżbiety II, w tym samym dniu, w którym zmarła. Królowa odeszła w wieku 96 lat po trwającym ponad 70 lat okresie panowania. 

fot. instagram.com/theroyalfamily/

 


źródło zdjęcia głównego - link

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama