Reklama
placeholder
News

Król Karol przekazał już część obowiązków i przemówił po raz pierwszy po diagnozie

Król Karol przekazał już część obowiązków i przemówił po raz pierwszy po diagnozie

fot. Creative Commons/Parlament Szkocki/ fot. instagram.com/theroyalfamily/

Reklama
Reklama
placeholder

Król Karol III pokazał się publicznie pierwszy raz po oficjalnym poinformowaniu o tym, że wykryto u niego nowotwór. W swoim najnowszym oświadczeniu odniósł się do samej choroby i wsparcia, jakie otrzymał. W celu powrotu do zdrowia, niedługo po diagnozie monarcha zrezygnował z podróży i udziału w wydarzeniach.

Król Karol ma nowotwór - reakcja Harry'ego, oświadczenie Pałacu Buckingham >>

Król Karol III nawiązał do diagnozy w nowym oświadczeniu

11 lutego 2024 roku Król Karol III został zauważony na spacerze po raz pierwszy po wykryciu w jego organizmie nowotworu. 75-latek udał się wraz z żoną, Kamilą, do kościoła św. Marii Magdaleny w rezydencji Sandringham. Na zdjęciach, które zrobiono mu tego dnia, widać, że spacerował z uśmiechem i spokojem oraz machał w stronę aparatu. W swoim najnowszym oświadczeniu podziękował wszystkim za wsparcie i życzliwe słowa. Przyznał, że dla osoby w jego położeniu jest to bardzo potrzebne i budujące. Król Karol III podkreślił również, jak ważna jest praca organizacji charytatywnych, których celem jest pomoc chorym na raka.

Księżna Kate przeszła operację, odsunie się z życia publicznego na dłużej. Pałac wydał oświadczenie >>

5 lutego 2024 roku w oficjalnym oświadczeniu poinformowano o tym, że monarcha ma nowotwór, który wykryto przypadkowo podczas jednego z zabiegów. W treści podano również, że król Karol III jest optymistycznie nastawiony do swojego leczenia i oczekuje powrotu do całościowego pełnienia funkcji. Jak ogłoszono, w celu poprawy swojego stanu zdrowia zrezygnował z wykonywania wszystkich swoich obowiązków publicznych (czyli - jak zaznacza BBC - tych, jakie dawały mu najwięcej radości), które od teraz pełnią za niego doradcy stanu. Część z powinności króla przejął chwilowo także jego syn i następca tronu - książę William.

Na profilu @theroyalfamily na Instagramie, poświęconemu sprawom ze środowiska rodziny królewskiej, pojawia się coraz więcej postów nawiązujących do nowotworu - w tym treści publikowane przez organizacje charytatywne zajmujące się niesieniem pomocy osobom chorym na raka. Internauci doceniają w komentarzach ten gest i fakt, że król Karol III postanowił wypowiadać się o swojej diagnozie publicznie, tym samym motywując pacjentów i edukując na temat onkologii.

Jak można przeczytać w najnowszym oświadczeniu króla Karola III:

Chciałbym najserdeczniej podziękować za liczne słowa wsparcia i życzenia, które otrzymałem w ostatnich dniach. Jak wiedzą wszyscy, którzy zostali dotknięci chorobą nowotworową, takie życzliwe myśli są największym pocieszeniem i motywacją.

Równie pocieszające jest usłyszeć, jak podzielenie się moją diagnozą pomogło promować zrozumienie społeczne i rzucić światło na pracę wszystkich organizacji, które wspierają pacjentów chorych na raka i ich rodziny w Wielkiej Brytanii oraz na całym świecie. Mój trwający całe życie podziw dla ich niestrudzonej opieki i poświęcenia jest tym większy, ponieważ wynika z moich osobistych doświadczeń.

Król Karol III odbywa obecnie konieczne leczenie, podczas gdy księżna Kate przechodzi rekonwalescencję po operacji jamy brzusznej. Dlatego też, mimo optymistycznego podejścia obojga, internauci bacznie obserwują profile poświęcone rodzinie królewskiej w mediach społecznościowych, a swój niepokój i przejęcie wyrażają w komentarzach pod postami.

 

źródło zdjęcia głównego - link

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama