News

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Przedwczoraj wyszedł po COVID-19 ze szpitala

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Przedwczoraj wyszedł po COVID-19 ze szpitala

fot. Wikimedia Commons

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Legendarny muzyk miał 74 lata.

Tę smutną informację przekazał na swoim profilu na Facebooku wieloletni przyjaciel artysty, Andrzej Kosmala - producent muzyczny i autor piosenek. W rozmowie z Onetem druzgocącą wiadomość potwierdziła żona wokalisty, Ewa Krawczyk.

Krzysztof Krawczyk – przyczyna śmierci

Krzysztof Krawczyk niedawno trafił do szpitala z powodu ciężkiego przebiegu zarażenia koronawirusem. Dwa dni temu jednak wyszedł z placówki, a fanów poinformował, że czuje się dobrze.

Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi - napisał artysta 3 kwietnia na swoim profilu na Facebooku. Dzień później zapraszał fanów na swój recital, który był emitowany w niedzielę wielkanocną.

Nie jest znana jeszcze oficjalna przyczyna śmierci wokalisty.

Narodowy Spis Powszechny 2021 ruszył. Będą kary za uchylanie się >>

Krzysztof Krawczyk - informacje, największe przeboje

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach. W tym roku skończyłby 75 lat.

W 1963 roku rozpoczął swoją karierę z zespołem Trubadurzy, a od 1973 roku kontynuował ją jako artysta solowy. Był wykonawcą takich hitów jak Parostatek, Byle było tak, Jak minął dzień, Nie przesadza się starych drzew, Trudno tak, Za Tobą pójdę jak na bal, Gdy nam śpiewał Elvis Presley czy Mój przyjacielu nagrane wspólnie z Goranem Bregoviciem.

W październiku 2020 roku ze względu na słabe zdrowie i trwającą pandemię koronawirusa przerwał działalność artystyczną, a jego zespół koncertowy Krzysztof Krawczyk Family został rozwiązany.

[AKTUALIZACJA 5.04, 18:02]

Ewa Krawczyk w rozmowie z Onetem poinformowała, że przyczyną śmierci Krzysztofa Krawczyka nie było bezpośrednio zakażenie koronawirusem, a choroby współistniejące.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.