News

Książę William nie chce być królem! Zastąpi go Harry?

Książę William nie chce być królem! Zastąpi go Harry?

Fot. Instagram.com/kensingtonroyal

Elżbieta II jest najdłużej panującą monarchinią w historii. Na brytyjskim tronie zasiada bowiem już od 67 lat! Od dłuższego czasu mówi się, że w przypadku, kiedy królowa przestanie sprawować rządy, to jej starszy wnuk – William – miałby być jej następcą. Media podają jednak, że książę Cambridge nie przyjmie korony.

Rozwód w rodzinie królewskiej? Wielka Brytania czeka na oświadczenie >> 

Według oficjalnej linii sukcesji do brytyjskiego tronu, drugi w kolejności do korony jest syn królowej Elżbiety – książę Karol. Jeśli jednak z jakichś powodów przejęcie przez niego tronu będzie niemożliwe, kolejny w kolejce jest jego najstarszy syn William. Mówi się jednak, że książę zrzeknie się prawa do korony i nie zasiądzie na tronie.

Portale informują, że William nigdy nie marzył o zostaniu królem. Co więcej, już jako dziecko miał przekazać mamie – księżnej Dianie – że w przyszłości zrzeknie się prawa do korony.

Urodziny Kate Middleton bez Harry'ego i Meghan. Nie zaprosiła ich? >> 

Jeśli przypuszczenia prasy okazałyby się prawdą, następny w kolejności do królewskiego tronu jest najstarszy syn księcia Williama i księżnej Kate – George, który jednak, z powodu zbyt młodego wieku, nie mógłby sprawować tak wymagającej funkcji. Oznacza to, że w rzeczywistości następcą królowej Elżbiety zostałby jej młodszy wnuk – książę Harry. Czy zasiądzie na tronie? Dowiemy się w swoim czasie.

Uważacie, że Harry byłby dobrym królem?

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"You do not have to be defined by your injury or disability. You may not realise or appreciate it yet, but do not underestimate the incredible impact you are having on those around you, by simply being yourself." — The Duke of Sussex, as he and The Duchess attended the #EndeavourFundAwards. The Duke presented Shaun with the Endeavour Fund Henry Worsley Award — swipe to watch Shaun’s story. Shaun Pascoe was diagnosed with Post Traumatic Stress after numerous tours around the world with the @RoyalAirForceUK Medical Emergency Response Team. He has now set up the Forces’ Sailing Charity @TurnToStarboard, providing more than 1200 sailing opportunities to service personnel and veterans. The Endeavour Fund Awards celebrate the achievements of wounded, injured and sick servicemen and women who have taken part in remarkable sporting and adventure challenges over the last year to help with their recovery.

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happy 92nd Birthday to Her Majesty The Queen! #HappyBirthdayHerMajesty #QueensBirthday

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thank you everyone for your lovely messages on The Duke of Sussex’s birthday! #HappyBirthdayHRH ?PA

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj