Reklama
placeholder
News

Lady Gaga dostała z Polski wyjątkową suknię. Nie zgadniecie z czego jest zrobiona

Lady Gaga dostała z Polski wyjątkową suknię. Nie zgadniecie z czego jest zrobiona

fot. Instagram: @ladygaga

Reklama
Reklama
placeholder

Lady Gaga otrzymała wyjątkową suknię od polskiej projektantki. Kobieta zapewniła, że kreacja dla artystki jest wykonana w duchu zero waste. Z czego została zrobiona?

Lady Gaga wielokrotnie wystąpiła na czerwonym dywanie w niepowtarzalnych kreacjach. Wokalistka nie ukrywa w wywiadach, że modę uważa za prawdziwą sztukę. W 2012 roku podczas jednej z gal rozdania nagród pojawiła się w sukience zrobionej w całości z prawdziwego mięsa. Za wykonanie słynnej stylizacji projektu Franca Fernandeza odpowiedział japoński projektant Nicola Formichetti. Wygląda na to, że Lady Gaga już niebawem może wystąpić w kolejnej ikonicznej kreacji, tym razem stworzonej przez Polkę. Pochodząca z Olsztyna projektantka, Barbara Cały, niedawno wysłała wokalistce suknię stworzoną z... drewna. 

Beyonce zagra w Polsce w 2024 roku? Obiecujące plotki >>

Lady Gaga dostała z Polski suknię z... drewna

Suknia dla Lady Gagi powstała dzięki współpracy Barbary Cały z Wojciechem Sobierańskim, czyli szefem firmy Regalia Manufaktura Polska ze Studnicy pod Jezioranami. Firma zajmuje się aranżacją wnętrz oraz tworzeniem mebli wyłącznie z materiałów z odzysku. W ten sam sposób powstała wyjątkowa kreacja dla Lady Gagi o nazwie Regalia. Suknia jest typowo sceniczna i została wykonana z ręcznie dzierganej koronki oraz kawałków ponad 100-letniego drewna.

Barbara Cały opowiedziała o swoim projekcie w rozmowie z PAP. Artystka podkreśliła, że suknia jest ''totalnie zero waste''. Wyznała też, że bardzo by chciała, aby Lady Gaga wykorzystała kreację do promowania tej idei:

Zużyłam cały karton drewienek, które są bardzo, bardzo stare, mają ponad sto lat. Te kawałki miały iść do zutylizowania, bo to był odpad z produkcji mebli, które robi pan Wojtek. Gdy zobaczyłam te drewienka, już oczami wyobraźni widziałam suknię, jaką z nich wykonam. W firmie, z której wzięłam te drewienka, zakonserwowano je, by się nie psuły, nie mokły itd. Bardzo bym chciała, by Lady Gaga założyła tę suknię, by w niej wyszła i w ten sposób promowała ideę zero waste. Ta idea jest bliska i jej, i nam.

Członek Guns N'Roses rozwodzi się z Polką. On i Magdalena Dziun byli małżeństwem niespełna 1,5 roku >>

W tym samym wywiadzie o sukni wypowiedział się też Wojciech Sobierański. Mężczyzna jest przekonany, że Lady Gaga jest stworzona do tego, aby w niej wystąpić:

Poznałem osoby z bliskiego otoczenia Lady Gagi, co pomogło w realizacji pomysłu wysłania jej naszej drewnianej sukni, która jest symbolem przekształcania pozornie nieistotnych przedmiotów w coś spektakularnego. Wybór tej artystki był dla nas oczywisty.

Dotychczas powstały w sumie trzy sukienki z drewna. Jedna z nich trafiła do Lady Gagi. Zanim tak się stało, została zaprezentowana w Gdańsku podczas otwarcia pierwszego w Polsce salonu Regalia/Reston w Galerii City Meble. Wcześniej sukienkę z drewna można było zobaczyć również w ramach jednego z pokazów na Berlin Fashion Week. 

Firma Regalia podzieliła się zdjęciem sukni w mediach społecznościowych. Niewykluczone, że Lady Gaga w przyszłości wystąpi w niej na czerownym dywanie. Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się na modelce:

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama