News

Polska reprezentacja z wąsami na Movember. Pasują im?

Polska reprezentacja z wąsami na Movember. Pasują im?

fot. Wikimedia Commons/Екатерина Лаут/Светлана Бекетова/Rufus46

Zawodnicy polskiej reprezentacji w piłce nożnej mają wąsy. Zobaczcie jak wyglądają m.in. Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny i Jan Bednarek z zarostem. Pasuje im?

Syn Mariny i Wojtka Szczęsnego miał nazywać się inaczej. Filmowo! >> 

Polscy piłkarze zapuścili wąsy?

Jakiś czas temu na profilach w mediach społecznościowych Łączy nas piłka pojawiły się zdjęcia polskich sportowców z wąsami. Wśród nich jest też selekcjoner Paulo Sousa.

Administratorzy oficjalnego serwisu PZPN poruszyli bardzo ważny temat i, jak sami napisali, dodali zdjęcia kadrowiczów z wąsami dla przyciągnięcia uwagi.  

(…) Często u nas śmieszki i heheszki, ale czas na kilka ważnych słów! Kojarzycie akcję Movember? Nazwa powstała od dwóch wyrazów – moustache (wąsy) i november (listopad). Idea jest prosta - w listopadzie mężczyźni zapuszczają dorodne wąsiska na znak solidarności, a co ważniejsze - aby rozpocząć dyskusję o profilaktyce i zachorowalności na nowotwory prostaty oraz jąder.

Garść statystyk? Szacuje się, że co trzeci mężczyzna w wieku od 50 do 80 lat oraz 80% mężczyzn po 80. roku życia zachoruje na raka prostaty (dane z serwisu: zwrotnikraka.pl). Co ważne, ryzyko choroby rośnie wraz z wiekiem i dotyczy mężczyzn po 45. roku życia. Panowie, badamy się! (…) – możemy przeczytać m.in. na Instagramie @laczynaspilka.

Movember 2021: nowy 'hymn'. Mosznowładcy nagrali Wszyscy za jednego >> 

Do wpisu dołączono zdjęcia, na których wąsy mają: Jan Bednarek, Mateusz Klich, Paulo Sousa, Robert Lewandowski, Łukasz Skorupski, Piotr Zieliński, Kacper Kozłowski i Wojciech Szczęsny.

W październiku 2021 roku wystartowała już kolejna edycja kampanii Movember Polska, która od 2014 roku uczy mężczyzn jak dbać o swoje zdrowie.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.