News

Lody Ekipy znikną? Jest wniosek o zastrzeżenie nazwy

Lody Ekipy znikną? Jest wniosek o zastrzeżenie nazwy

Fot. Instagram.com/frizoluszek/Facebook.com/Lody Koral

Lody Ekipy znikną z rynku? Przedsiębiorca z Krakowa złożył wniosek o zastrzeżenie nazwy hitowego produktu.

Ekipa – lody. Papierki na aukcji za 250 tysięcy złotych?! >>  

Lody Ekipa – nie będzie ich w sprzedaży?

Do Urzędu Patentowego wpłynął wniosek o rejestrację znaku słownego „Lody Ekipa”. Dokument złożył Roman Hodurek, który prowadzi biznes związany z produkcją i sprzedażą lodów. Biznesmen chce zastrzec nazwę „Lody Ekipa” dla m.in. lodów, sorbetów, lizaków, jogurtów i ciast mrożonych oraz tortów jogurtowych.

Wirtualne Media informują, że jeśli Urząd Patentowy zatwierdzi wniosek Romana Hodurka, sprzedawanie produktów o nazwie „Lody Ekipa” w sklepach i hurtowniach będzie zakazane. Deserów nie będzie można promować w internecie ani pozostałych mediach. Zabronione może być też wykorzystywanie nazwy w programach lojalnościowych, motywacyjnych i promocyjnych.

Lody Ekipy możesz zrobić sam! Przepis jest prosty >> 

Od momentu publikacji w Biuletynie Urzędu Patentowego (16 sierpnia 2021 – przyp.red.) wniosek przez 3 miesiące czeka na wpływ ewentualnych sprzeciwów. Do chwili obecnej nie wpłynął żaden sprzeciw – mówił rzecznik Urzędu Patentowego RP, Adam Taukert, w rozmowie z portalem. 

Serwis skontaktował się z szefem marketingu firmy Koral, która wypuściła Lody Ekipa. Odmówił komentarza ze względu na urlop.

Przedstawiciele Ekipy Friza do momentu publikacji tekstu nie odpowiedzieli na pytania portalu Wirtualnemedia.pl o to, czy wiedzą o wniosku Romana Hodurka oraz czy zastrzegli prawnie znaki towarowe związane z lodami sprzedawanymi pod swoją marką z Koralem – czytamy.

18 sierpnia 2021 roku Ekipa Friza wysłała wniosek do European Union Intellectual Property Office o prawne zastrzeżenie znaku „Ekipa”.  Zabezpieczono prawa do charakterystycznej litery „E” z nazwy.

Wersow przyznaje, że nie miała prawa do logo z sową. 'Jest mi strasznie głupio' >> 

Przypomnijmy, że limitowana edycja sorbetów promowana przez Karola Wiśniewskiego i pozostałych członków Ekipy pojawiła się w marcu 2021 roku.

Lody Ekipa to najlepszy debiut ze wszystkich produktów, które wypuszczono na rynek przez 40 lat istnienia marki Koral. 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 1
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.