Reklama
placeholder
News

Łódź – miasto, które warto odwiedzić w wakacje 2022

Łódź – miasto, które warto odwiedzić w wakacje 2022

fot. Wikimedia Commons/MAx 92

Reklama
Reklama
placeholder

Jeśli zamierzacie spędzić wakacje 2022 w Polsce, koniecznie odwiedźcie Łódź. Jakie atrakcje czekają w mieście tego lata? 

Podróże do krajów UE będą droższe. Nowa opłata od 2023 >>

Łódź znajduje się w środkowej części województwa łódzkiego. Miasto uzyskało prawa miejskie już w 1423 roku.

W Łodzi urodziło się wiele znanych osób. To m.in.: Antek Królikowski, Michał Wiśniewski i Mandaryna, O.S.T.R. oraz Piotr Fronczewski. Z Łodzi pochodzi też m.in. poeta Julian Tuwim.

Łódź – kąpielisko, plaża

W Łodzi oraz jej okolicach nie brakuje plaż i kąpielisk, dzięki którym można poczuć prawdziwie wakacyjny klimat. Arturówek czy Plaża w Manufakturze to tylko niektóre z nich.

Łódź – atrakcje

Zwiedzając Łódź po prostu trzeba przejść się słynną ulicą Piotrkowską, czyli „najdłuższym deptakiem w Polsce” :-).

Fani historii na pewno docenią takie miejsca jak Księży Młyn czy Park Ocalałych. Inne miejsca, które z pewnością warto odwiedzić w Łodzi to m.in. Centralne Muzeum Włókiennictwa i Muzeum Miasta Łodzi czy Orientarium ZOO.

Szczecinek – miasto, które warto odwiedzić w wakacje 2022 >> 

Jak Łódź, to oczywiście słynna „Filmówka”, czyli Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L.Schillera. Może w tamtych okolicach spotkacie gwiazdy kina?

Parada Wolności w Łodzi 2022

Po 20-letniej przerwie do Łodzi wraca Parada Wolności. Impreza odbywa się pod patronatem 4FUN.TV. Jeśli chcecie być na bieżąco, koniecznie dołączcie do wydarzenia na Facebooku. >>

Parady Techno były organizowane w Łodzi od 1995 roku przez nieistniejący już klub New Alcatraz Underground. Wydarzenie odbywało się w Łódzkiej Hali Sportowej, ale wcześniej uczestnicy spotykali się na ulicy Piotrkowskiej.

Parada Wolności w Łodzi - kiedy i gdzie nowa edycja legendarnej imprezy techno? >> 

Parada Wolności to przede wszystkim rytm muzyki techno, ale również ubiór, który wyróżnia z tłumu – kolorowe ciuchy, niecodzienne dodatki i peruki były znakiem rozpoznawczym osób, które brały w niej udział.

Parada Techno w Łodzi odbędzie się 30 lipca 2022 roku o godzinie 18.00. Tak jak w poprzednich latach, miejscem spotkania będzie ulica Piotrkowska. Jedną z gwiazd, które wystąpią podczas parady, będzie Boys Noize.

Osobą odpowiedzialną za wydarzenie będzie Rafał Baran, członek oryginalnej ekipy z klubu New Alcatraz, CEO agencji Bridge2Fun i współorganizator parad techno sprzed 20 lat.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama