News

Facebook: przycisk 'lubię to' zniknie z aplikacji?

Facebook: przycisk 'lubię to' zniknie z aplikacji?

Fot. Pixabay.com

Przycisk „lubię to” zniknie z aplikacji Facebook? Mówi się, że serwis pracuje nad zmianami. Słynna reakcja zostanie usunięta?

Jaki kolor butów widzisz? To wiele mówi o tobie >>

Reakcja „lubię to” jest chyba najpopularniejszą, nie tylko na Facebooku, lecz także w całym internecie. ;-) Teraz okazuje się jednak, że przycisk może zniknąć z portalu Marka Zuckerberga.

Jak podaje m.in. Digital Information World, Facebook testuje właśnie nowy wygląd stron aplikacji mobilnej. Ma on być bardziej przejrzysty i intuicyjny. Celem aktualizacji jest ułatwienie użytkownikom dostępu do biografii, postów i innych informacji, które pojawiają się na Facebooku. Projekt eliminuje też przycisk „lubię to”, a na stronie ma pojawić się jedynie liczba obserwujących i  ikonka „obserwuj”, która „wyświetla rzeczywistą liczbę użytkowników otrzymujących aktualizacje strony na swoim kanale na Facebooku”.

Zmiany, nad którymi pracuje gigant mediów społecznościowych mają być szczególnie pomocne dla osób publicznych. Aktualizacja ma pomóc im w lepszym komunikowaniu się z fanami, przeglądaniu ich aktualności i szybszym łączeniu się między prywatnym profilem a stroną publiczną.  

Facebook: atak na polskich użytkowników. Uważaj na te wiadomości! >>

Kiedy „lubię to” może zniknąć z Facebooka? Serwis społecznościowy nie potwierdził kiedy dokładnie aktualizacja zostanie rozpowszechniona. Administratorzy twierdzą jednak, że ten proces może być „złożony i długotrwały”.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy mówi się o planach usunięcia przycisku „lubię to” z Facebooka. Informacje na ten temat pojawiały się już m.in. w 2017 i 2019 roku.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj