News

Piosenki, które mogą… uratować życie! Lekarze stworzyli playlistę

Piosenki, które mogą… uratować życie! Lekarze stworzyli playlistę

Fot. Pixabay.com

Te piosenki mogą uratować życie! Lekarze stworzyli specjalną playlistę, która może pomóc wygrać ze śmiercią. Na liście znalazło prawie 50 piosenek. Co je łączy?

Śmierć na festiwalu muzycznym! Makabryczne odkrycie w namiocie >> 

Piosenki, które ratują życie – lista

Pracownicy medyczni ze szpitala NewYork Presbyterian Hospital stworzyli listę piosenek, które mogą pomóc uratować życie. Wybrali aż 47 singli różnych wykonawców i w różnych stylach. Mają jednak coś wspólnego. 

Elementem łączącym wybraną muzykę jest jej tempo (100 uderzeń na minutę). Taka częstotliwość pomaga w prawidłowym wykonaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Co ciekawe, lista piosenek, o której mowa została stworzona na platformie Spotify już 2 lata temu, ale dopiero niedawno zrobiło się o niej głośno za sprawą Julii Reinstein, która opublikowała ją na Twitterze. 

Stranger Things to plagiat? Będzie rozprawa >> 

Czy rzeczywiście muzyka może uratować życie? Zdania w tej kwestii są podzielone. Jedni uważają, że to zbędny chwyt marketingowy, inni – że lecznicze melodie naprawdę istnieją. Na potwierdzenie tej tezy bardzo często przypomina się historię kierowcy z Łodzi, który w 2013 roku wykonał masaż serca w rytmie piosenki Ich Troje - A Wszystko To, Bo Ciebie Kocham! „Śpiewałem i masowałem” – powiedział po wszystkim w jednym z wywiadów.

Taylor Swift i lider Panic!At The Disco we wspólnej piosence. Zobacz klip do ME! >> 

Jakie piosenki mogą ratować życie? Na słynnej liście znalazły się utwory takich wykonawców jak: Madonna, Lady Gaga, Mariah Carey, Beyonce, Michaela Jacksona i zespołu ABBA.

Zgadzacie się z tą teorią?

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.