Reklama
placeholder
News

Łzy – Agnieszka 2.0 pobije oryginał? Ma szansę na Eurowizję 2022

fot. YouTube.com/KONKOLMUSIC

Reklama
Reklama
placeholder

Zespół Łzy, którego liderem i założycielem jest Adam Konkol, jakiś czas temu wypuścił piosenkę Agnieszka 2.0 Była mroźna zima. Singiel został zgłoszony do selekcji na Eurowizję 2022.

Eurowizja 2022: data i miasto już znane. Konkurs po raz pierwszy w tym miejscu >> 

Łzy – Agnieszka 2.0 Była mroźna zima to sequel hitu z 2001 roku

W ostatnim czasie głośno było o odejściu Adama Konkola z zespołu Łzy. Muzyk założył nową grupę pod taką samą nazwą. Należą do niej: Adam Konkol (gitara), Paulina Titkin (wokal), Szymon Błoch (gitara), Piotr Malinowski (gitara basowa) i Jakub Kaczyński (perkusja).

Skład nagrał utwór Agnieszka 2.0. Była mroźna zima, która jest kontynuacją przeboju Łez z 2001 roku – Agnieszka już dawno… 

Przypomnijmy, że niedawno w sieci pojawił się singiel Agnieszka’21 – nowa wersja hitu zespołu Łzy, nagrana przez Anię Wyszkoni. Piosenka pochodzi z płyty Nieznośna Lekkość Hitu, która jest podsumowaniem 25 lat muzycznej działalności byłej wokalistki Łez.

Pamiętacie piosenkę 'Agnieszka' zespołu Łzy? Jest nowa wersja >> 

Po 25 latach postanowiłem napisać dalszą część "historii miłości" Agnieszki. Co takiego wydarzyło się zimą, że Agnieszka, która tak bardzo zakochała się latem w chłopaku, nagle przestała go kochać? Dlaczego, pomimo wszystko, po roku chciała wrócić na wakacje, w miejsce gdzie się poznali rok wcześniej? No i jak miał na imię chłopak Agnieszki? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w piosence "Agnieszka 2.0 Była mroźna zima" – pisze o nowym singlu Adam Konkol.

Łzy na Eurowizję 2022 z piosenką Agnieszka 2.0?  

Jak podaje portal eurowizja.org, zespół Łzy wysłał piosenkę Agnieszka 2.0 do Telewizji Polskiej, celem wzięcia udziału w selekcjach do Eurowizji 2022 w Turynie.

Jeśli piosenka Agnieszka 2.0 zostanie uznana za zgodną z regulaminem konkursu, może trafić na Eurowizję. 

To nie pierwszy raz, gdy [Łzy – przyp.red.] starają się o wyjazd na Eurowizję. W 2004 roku Łzy zajęły drugie miejsce w Krajowych Eliminacjach z utworem "Julia, Tak Na Imię Mam", przegrywając jedynie z grupą Blue Cafe – przypomina serwis eurowizja.org.

Eurowizja Junior 2021: BILETY. Ceny, od kiedy i gdzie kupić? >> 

Łzy – dlaczego jest inny skład zespołu?

W opisie teledysku do Agnieszki 2.0, Adam Konkol wyjaśnił dlaczego zmienił skład zespołu.

Od jakiegoś czasu (dłuższego) praca w zespole nie szła jak powinna, z naciskiem na nie szła w ogóle (od pięciu lat nie powstała żadna nowa piosenka). Jak wiecie, ogromną część repertuaru zespołu Łzy skomponowałem sam. Niestety, z upływem lat do zespołu wkradła się "demokracja" i o piosenkach zaczęły decydować (siłą głosów) osoby, które z muzyką za wiele wspólnego nie miały i  do muzyki wtrącać się nie powinny. Tak więc, przynosząc kolejnych kilka piosenek, które zostawały notorycznie odrzucane, postanowiłem realizować się w innych projektach, odnosząc duże sukcesy, wliczając w to złote, platynowe, a nawet diamentowe płyty, oczywiście dla Artystów innych niż Łzy – czytamy.

Adam Konkol dodał, że z początkiem  2021 roku ówczesna wokalistka, Sara Chmiel, wysłała oficjalne pismo, w którym wypowiedziała umowę z zespołem. Muzyk twierdzi, że jeden z członków zespołu próbował "ukraść" nazwę grupy, próbując zarejestrować ją w Urzędzie Patentowym jako własną. Adam Konkol uważa, że został wyrzucony z formacji.

Eurowizja 2022: polscy kandydaci. Jakie są zasady wyboru reprezentanta? >>

Przez ostatnie kilka lat moje piosenki i teksty "przegrywały" z zespołową demokracją, dlatego, by móc się rozwijać i nadal tworzyć wspaniałą historię zespołu Łzy, postanowiłem zmienić jego skład i znów zacząć pisać "Łzowe" piosenki.

Łzy w nowym składzie i z nową wokalistką znów będą koncertować oraz wydawać nowe piosenki. Czeka mnie wiele pracy ,ale nie mogę się jej doczekać – brzmi dalsza część oświadczenia.

Pierwotny skład zespołu Łzy, którego wokalistką jest Sara Chmiel, wydał 5 listopada singiel Za szczęście, za zdrowie, za miłość.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama