News

Krzak marihuany na środku osiedla w Warszawie. „Prosimy nie wpuszczać psów”

Krzak marihuany na środku osiedla w Warszawie. „Prosimy nie wpuszczać psów”

Fot. Pixabay.com

Krzak marihuany na środku osiedla w Warszawie. To nie żart! Tuż obok znajdowała się tabliczka z prośbą, żeby nie wpuszczać tam psów. 

Powrót do szkoły: zmiany od 1 września. Jakie zasady będą obowiązywać uczniów? >> 

Jakiś czas temu straż miejska otrzymała zgłoszenie o trawniku porośniętym konopiami, który znajduje się na Bemowie w Warszawie. Jak informuje m.in. TVN24, Jerzy Jabraszko z zespołu prasowego stołecznej Straży Miejskiej przekazał, że „rabata” ma ponad 5 metrów i rośnie w willowej części Bemowa. Rośliny zauważył przechodzień, który wezwał odpowiednie służby.

Strażnicy nie są botanikami, jednak bez trudu rozpoznali roślinę, której hodowla jest w Polsce zabroniona albo wymaga specjalnego zezwolenia. Teoretycznie roślina mogła pojawić się w tym miejscu samoistnie. Zastanowienie budziły jednak rozmiary bujnej kępy – mówił w rozmowie z dziennikarzami Jerzy Jabraszko.

Koronawirus: wesela znowu z ograniczeniami? To możliwe >>

Dodatkowo funkcjonariuszy zaciekawiła też tabliczka, która została umieszczona tuż obok nietypowego trawnika, i na której ktoś napisał: Wysiana łąka, prosimy nie wpuszczać psów.

Warszawska straż miejska przekazała całą sprawę do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Bemowo, który ma usunąć rośliny.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj