Reklama
placeholder
News

Stolica na Marsie – tak ma wyglądać pierwsze miasto na planecie! [WIDEO]

Stolica na Marsie – tak ma wyglądać pierwsze miasto na planecie! [WIDEO]

Fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Powstał projekt pierwszego miasta na Marsie. Jest wideo, które pokazuje jak ma wyglądać. Chcielibyście tam zamieszkać?

Paszporty szczepionkowe – procedura zatwierdzenia przyspieszona >> 

Mars – miasto

Jakiś czas temu w internecie opublikowano filmik przedstawiający Nüwę. To miasto-stolica, które ma znajdować się na klifie na Czerwonej Planecie, w rejonie Tempe Mensa. Twórcy koncepcji zapewniają, że lokalizacja chroni przed promieniowaniem i meteorytami, ale jednocześnie zapewnia odpowiednią ilość światła.

Nüwa i inne miasta na Marsie zostały zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Abiboo. W stolicy będzie mogło mieszkać 200-250 tysięcy osób. Chętni będą musieli jednak zapłacić około 300 tysięcy dolarów za bilet. Mówi się, że cena będzie obejmować m.in… umowę o pracę. Mieszkańcy będą musieli uprawiać rośliny i hodować zwierzęta.

Każdy kto zamieszka w marsjańskich miastach otrzyma do dyspozycji lokal o powierzchni 25-35 m2.  

Skąd wzięła się nazwa miasta Nüwa? Pochodzi ona od imienia chińskiej bogini, która jest uważana za stwórczynię ludzkości.

Godzina dla Ziemi 2021: o co chodzi w akcji 27.03? >> 

Drugie miasto – Abalos City ma mieścić się w pobliżu bieguna Marsa, a trzecie –  Marineris City – w najbardziej rozległym kanionie Układu Słonecznego.

Po początkowym krótkim okresie inwestycji i dostaw z Ziemi, rozwój urbanistyczny na Marsie powinien się utrzymać i rozwijać w sposób zrównoważony. Na przykład wszystkie materiały potrzebne do budowy miasta będą pozyskiwane na Marsie poprzez przetwarzanie węgla i innych minerałów – cytuje założenia firmy Abiboo komputerswiat.pl.

Studio nad koncepcją marsjańskich miast współpracowało z siecią SONet, czyli zespołem naukowców, kierowanym przez Guillema Angladę. Rozpoczęcie budowy miasta Nüwa ma być możliwe w 2054 roku, a pierwsi mieszkańcy pojawią się tam prawdopodobnie do 2100 roku.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama