News

Maseczki zniesione! Gdzie i od kiedy?

Maseczki zniesione! Gdzie i od kiedy?

Fot. Pixabay.com

Maseczki zostały zniesione! Gdzie i od kiedy nie trzeba ich nosić? Sprawdźcie jakie zmiany wprowadzono w nakazie zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Amnestia maturalna 2020: kogo dotyczy? Kto otrzyma świadectwo bez egzaminu? >> 

Maseczki zniesione. Gdzie nie musimy zakrywać ust i nosa?

27 maja 2020 roku odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego. W trakcie jej trwania ogłoszono IV etap luzowania w Polsce restrykcji, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Przekazano m.in., że złagodzony zostaje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. 

Od soboty 30 maja zniesiony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej, ale jeśli zachowany jest dystans społeczny (2 metry). 

W sklepach, środkach komunikacji miejskiej, kościołach, restauracjach (kiedy do nich wchodzimy), urzędach, salonach masażu oraz tatuażu czy kinach i teatrach nadal mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. 

Niedziela handlowa w maju. Czy 31 maja sklepy są otwarte? >>  

Przypomnijmy, że nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązywał w naszym kraju od 16 kwietnia 2020 roku. Twarz należało zakrywać m.in. w obiektach handlowych, terenach kultu religijnego, w parkach, na drogach czy placach.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.