Reklama
placeholder
News

Mbappe nie zagra w meczu z Polską. Złamany nos wykluczył francuskiego piłkarza

Mbappe nie zagra w meczu z Polską. Złamany nos wykluczył francuskiego piłkarza

fot. Wikimedia Commons/ Кирилл Венедиктов

Reklama
Reklama
placeholder

Kylian Mbappe, jedna z największych gwiazd francuskiego futbolu, nie weźmie udziału w najbliższych dwóch meczach Euro 2024. 25-latek złamał nos w meczu przeciwko Austrii i musi zrobić przerwę na rekonwalescencję. Francuski Związek Piłki Nożnej (FFF) potwierdził, że piłkarz nie będzie musiał przejść operacji, jednak przerwa w jego występach jest nieunikniona.

Trener Holandii zapomniał o włączonych kamerach. Nagle zrobił coś obrzydliwego >>

Jak Mbappe złamał nos w trakcie meczu?

Do feralnego zdarzenia doszło podczas poniedziałkowego spotkania 17 czerwca 2024 roku w Düsseldorfie. Mecz zbliżał się ku końcowi, gdy w austriackim polu karnym zderzyli się Kevin Danso i Mbappe. Francuz, walcząc o piłkę, z impetem wpadł na obrońcę Austrii, uderzając o jego bark. Upadł na murawę z rozbitym nosem, co zmusiło go do opuszczenia boiska w 90. minucie. Został wtedy zastąpiony przez Oliviera Giroud.
Po zejściu z boiska Mbappe udał się prosto do szpitala, gdzie potwierdzono złamanie nosa. Mimo braku konieczności operacji, piłkarz będzie musiał przejść rehabilitację, co oznacza jego nieobecność w nadchodzących spotkaniach grupowych z Holandią (21 czerwca 2024 roku) i Polską (25 czerwca 2024 roku).

Nicola Zalewski vs. oskarżenia o zdradę. Tak zareagował na plotki >>

Powrót Mbappe na Euro 2024 jest możliwy 

Przerwa w grze Mbappe może potrwać do 15 dni, co oznacza, że mógłby wrócić na spotkanie 1/8 finału lub ćwierćfinału, jeśli Francuzi zakwalifikują się do kolejnych rund turnieju. Dziennik Le Figaro informuje, że Mbappe, jeśli wróci na boisko, będzie musiał grać w specjalnej masce ochronnej.

Mbappe nie złożył żadnych publicznych oświadczeń na temat swojego stanu zdrowia, jednak jego tweet na platformie X (dawniej Twitter) wskazuje, że jest w dobrym humorze.

Jakieś pomysły na maskę? – zapytał swoich fanów, co wywołało falę odpowiedzi i wsparcia ze strony kibiców.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama