Reklama
placeholder
News

Były członek Teamu X oskarżony o napaść seksualną. Wardęga zabrał głos

Były członek Teamu X oskarżony o napaść seksualną. Wardęga zabrał głos

fot. Instagram: @michalgala_official

Reklama
Reklama
placeholder

Michał Gała został oskarżony o napaść seksualną. Taką informację w mediach społecznościowych przekazał Sylwester Wardęga. Michał Gała odpowiedział już na wpis, publikując oświadczenie. Influencer zapewnił, że jest niewinny i poprosił o to, aby w związku z tym odnosić się do niego pełnym imieniem i nazwiskiem.

Kiedy pod koniec października 2023 roku do sieci trafił film Sylwestra Wardęgi pod tytułem MROCZNA TAJEMNICA STUU I YOUTUBERÓW: PANDORA GATE, wielu internautów przeżyło szok na wieść o tym, że Stuart ''Stuu'' Burton miał utrzymywać nieodpowiednie kontakty z nastoletnimi fankami. Przypominamy, że youtuber w niewyjaśnionych jak dotąt okolicznościach zniknął z internetu na początku 2021 roku. W związku z Pandora Gate, Stuu niedawno został zatrzymany w Wielkiej Brytanii i obecnie przebywa w areszcie. Wardęga przedstawił w swoim filmie dowody również na to, że o zachowaniach youtubera miało wiedzieć również wielu innych popularnych influencerów. W gronie ''podejrzanych'' znalazł się Michał Gała, wobec którego niedawno rozpoczęło się postępowanie. 

Pandora Gate: prokuratura odrzuciła zażalenie adwokata Stuu. Youtuber zostaje w areszcie >>

Michał Gała oskarżony. Były członek Teamu X dopuścił się napaści seksualnej?

Na temat Michała Gały zrobiło się głośno niedługo po publikacji pierwszego filmu o Pandora Gate. W sieci pojawiły się podejrzenia, że były członek Teamu X dopuścił się napaści seksualnej na jednej z imprez z udziałem influencerów. Sylwester Wardęga postanowił przyjrzeć się sprawie. W środę 16 listopada youtuber opublikował na swoim profilu na Twitterze wpis, w którym poinformował, że Michał Gała został oskarżony o napaść seksualną. Wobec niego wpłynął już akt oskarżenia. Byłemu członkowi Teamu X grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności:

Influencer Michał G. oskarżony o popełnienie przestępstwa z art. 198 kk. Art. 198. Seksualne wykorzystanie bezradności lub niepoczytalności innej osoby Kto, wykorzystując bezradność innej osoby lub wynikający z upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej brak zdolności tej osoby do rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem, doprowadza ją do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Krzysztof Stanowski komentuje działania Sylwestra Wardęgi. Tak podsumował Pandora Gate >>

Michał Gała: oświadczenie w sprawie oskarżeń

W czwartek 10 listopada 2023 roku Michał Gała opublikował oświadczenie na swoim InstaStory, w krtóym zapewnił o swojej niewinności. Stwierdził też, że nie ma pojęcia, w jaki sposób Sylwester Wardęga informacje na ten temat, bo nie jest on stroną w sprawie. Poprosił również o to, aby używać jego pełnych danych i ich nie zakrywać.

W związku z informacjami opublikowanymi przez Pana Sylwestera Wardęgę ponownie chciałbym wyraźnie podkreślić, że nie popełniłem przestępstwa, które jest mi zarzucane. Zgodnie z art. 42 ust. 3 Konstytucji każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. W mojej sprawie nie zapadł wyrok, swoją niewinność wykażę w toczącym się postępowaniu karnym. Potwierdzam, że zgodnie z informacjami, jakie otrzymałem od mojego obrońcy, został skierowany przeciwko mojej osobie akt oskarżenia. Informację tą otrzymała zapewne także osoba, która ma formalny status pokrzywdzonej w toczącym się postępowaniu karnym. Chciałbym dodać, że Pan Sylwester Wardęga nie jest stroną tego postępowania i nie może mieć dostępu do informacji dotyczących tego postępowania. Jest zatem wielce zastanawiającym, skąd dysponuje dokumentacją dotyczącą tego postępowania. Kwestię tą z pewnością wyjaśnią organy ścigania. Ponownie bardzo proszę o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska. Jestem niewinny.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama