MOVE Federation: zamiast MMA... piłka nożna. Wśród uczestników Wojtek Gola

placeholder

W ostatnich latach można zaobserwować duże zainteresowanie mieszanymi sztukami walki. W Polsce działa kilka federacji organizujących takie wydarzenia, jak choćby Fame MMA, High League i Prime Show MMA, które każdorazowo cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Powstała nowa federacja, która zaoferuje widzom coś innego niż MMA. Będą to... rozgrywki piłkarskie na wzór freak fightów.

Move Federation to przedefiniowanie piłki nożnej, jaką znacie – nowe zasady i oczywiście sportowe emocje!

Słynni polscy influencerzy zmierzą się w turnieju, w którym weźmie udział 8 drużyn, złożonych ze znanych twórców internetowych i gwiazd.

Sebastian Fabijański wydał oświadczenie ws. Fame MMA >>

MOVE Federation – zasady

Choć MOVE Federationbędzie pokazywać mecze piłkarskie, miałby one znacznie różnić się od tego, co znamy z boisk i murawy.

Wśród zasad znalazły się:

• boisko w kształcie elipsy z bandami
  • skład drużyny: 5 graczy i bramkarz, brak możliwości zmian w trakcie rozgrywek
  • czas trwania meczu: 2 połowy po 10 minut + ewentualny doliczony czas przez sędziego
  • nie ma spalonych. Więcej szans na pojedynki 1 na 1 z bramkarzem
  • nie ma remisów. Każdy mecz musi być rozstrzygnięty
  • bramki = punkty. 1 - zwykły gol (z gry, rzutu karnego lub rzutu wolnego), 2 - gol z własnej połowy, 3 - supermove (strzał ze szczupaka, przewrotki lub nożyc)

Stars Fight MMA: kiedy i gdzie gala z gwiazdami, które 'promują dobre wzorce'? >>

MOVE Federation – zawodnicy

13 października, na oficjalnym koncie federacji na Instagramie, ogłoszono dwóch pierwszych zawodników. Są nimi Mateusz 'Tromba' Trąbka oraz Wojciech Gola. Obaj są kapitanami swoich drużyn.

Jakiś czas później ogłoszono, że kapitanem kolejnych drużyn zostają: Monika Kociołek, Natsu, Boxdel, Michał Owczarzak, Kacper Błoński i Patryk Bandurski.