News

Nauka zdalna – do kiedy potrwa? „Do stycznia lub dłużej”

Nauka zdalna – do kiedy potrwa? „Do stycznia lub dłużej”

fot. pexels.com

Do kiedy potrwa nauka zdalna? Możliwe, że uczniowie wrócą do szkół później, niż planowano. Edukacja online może trwać nawet kilka miesięcy.

Zmiany na maturze od 2023 roku? MEN przygotowało projekt >>  

Od 9 listopada 2020 roku uczniowie klas I-III szkół podstawowych również uczą się zdalnie. Lekcje online przedłużono też w pozostałych klasach szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Zajęcia w trybie zdalnym będą prowadzone przynajmniej do 29 listopada 2020 roku.

Kiedy powrót do szkół?

W rozmowie z Gazetą Dziennikiem Prawnym minister edukacji i nauki był pytany o to kiedy uczniowie mogliby wrócić do nauki stacjonarnej. Szef resortu podkreślił, że ma nadzieję, że uda się to pod koniec listopada, ale mówił też o pesymistycznym scenariuszu.

Przy pesymistycznym wariancie nauka zdalna może potrwać nawet do stycznia lub dłużej; modlę się o szybki powrót uczniów do szkół, ale nie mogę założyć tylko optymistycznego scenariuszacytuje jego wypowiedź m.in. portal Bankier.pl.

Kwarantanna narodowa to pełny lockdown? Wstępna data już znana >>  

Egzaminy: jakie zmiany w podstawie programowej?

Minister powiedział też, że powołał zespoły, które „intensywnie pracują” nad „odchudzeniem” podstawy programowej.

Odchudzenie będzie dotyczyło obszarów związanych z przedmiotami egzaminacyjnymi, będzie incydentalne na potrzeby egzaminów ósmoklasistów i maturalnych, bo mamy pełną świadomość, że nauczanie zdalne jest i będzie, tak czy inaczej, bardzo niedoskonałe. (…) Tam będą tylko wybrane zagadnienia, które z pewnością mogą pojawić się na egzaminie. I według nich trzeba będzie się uczyć i powtarzać materiał przez kolejne miesiące (…) – dodał.

Efekty prac nad zmianami w podstawie programowej zapowiadane są na grudzień.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.