News

Czym są NFT i Fancy Bears? O co chodzi z misiem na profilu Magdy Gessler, Malika Montany, Joanny Jędrzejczyk?

Czym są NFT i Fancy Bears? O co chodzi z misiem na profilu Magdy Gessler, Malika Montany, Joanny Jędrzejczyk?

fot. Instagram.com/magdagessler_official/donmalikmontana/joannajedrzejczyk

Na profilach w mediach społecznościowych osób znanych z polskiego show-biznesu jakiś czas temu pojawiły się awatary misiów. Dlaczego?

Doda sprzedaje swoje… ciało. O co chodzi? >> 

Fancy Bears i NFT – o co chodzi z misiami na zdjęciach?

Misie ze swoimi podobiznami promowali m.in.: Magda Gessler, Krzysztof Gonciarz, Joanna Jędrzejczyk, Malik Montana czy Ola Nowak. Jak się okazuje, to cyfrowe awatary NFT, które są częścią akcji promocyjnej kolekcji Fancy Bears Metaverse firmy Fanadise. Autorem takich portretów znanych osób jest Jakub Chmielniak.

Jak czytamy na portalu Noizz, cyfrowe podobizny kosztują około 2 tysiące złotych i można kupić je tylko za pomocą kryptowaluty Ethereum. W tym przypadku jest to 0,15 ETH. 0,15 ETH ma odpowiadać około 1800 złotym. Łącznie stworzono 8888 sztuk „fancy bears”.

Friz robi kurs pilota. Czy zdał pierwszy egzamin? >> 

Fancy Bears to awatary NFT. NFT to niewymienialny token, który jest unikatowym zasobem przedmiotów materialnych i niematerialnych, np. wirtualnych dzieł sztuki.

Do tej pory awatary z kolekcji Fancy Bears miały zarobić 19 milionów złotych.

W marcu 2022 roku polska firma Fanadise ma umożliwić posiadaczom „misiów” udział w losowaniu samochodu marki Ferrari i innych nagród. Mówi się, że w planach jest zorganizowanie imprez w Europie i w Stanach Zjednoczonych dla osób, które kupiły cyfrowy „portret”.

Mata: jego profil zniknął z Instagrama. Dlaczego? >>

Serwis benchmark.pl przypomina, że podobny projekt, z awatarami Bored Ape Yacht Club, promowali amerykańscy celebryci, m.in. Eminem, Stephen Curry, Jimmy Fallon, Steve Aoki. Kolekcja okazała się sukcesem i wygenerowała obrót na poziomie 300 tysięcy ETH, czyli prawie miliard dolarów.

Warto podkreślić, że zakup NFT jest ryzykowny - nie jest pewne czy inwestycja w token cyfrowy przyniesie oczekiwany zysk. 

Zdjęcie Magdy Gessler, wykorzystane w zdjęciu głównym artykułu, pochodzi z profilu na Instagramie @magdagessler_official.

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.