Reklama
placeholder
News

Niedziela handlowa – grudzień 2023. Będą zmiany; w Wigilię sklepy mogą być całkiem zamknięte

Niedziela handlowa – grudzień 2023. Będą zmiany; w Wigilię sklepy mogą być całkiem zamknięte

fot. pixabay/alexas_fotos

Reklama
Reklama
placeholder

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W 2023 roku wigilia przypada w niedzielę. Czy tego dnia zrobimy zakupy?

Niedziela handlowa - grudzień 2023 

W 2023 roku do tej pory konsumenci mieli już pięć dodatkowych dni, w których mogli zrobić zakupy. Ostatnią z niedziel handlowych była ta przypadająca na dzień 27 sierpnia. Polacy nie zrobili zakupów w niedzielę we wrześniu, październiku, ani listopadzie, bo żadna z nich nie była ustawowo handlowa. W grudniu za to klienci będą mieć możliwość dwukrotnego zrobienia zakupów siódmego dnia tygodnia. Sklepy będą otwarte w niedziele 10 i 17 grudnia 2023 roku. Będą to dwie ostatnie okazje do zrobienia zakupów tego dnia w tym roku. 

Młodzieżowe Słowo Roku 2023 - TOP 20 w finale. Bambik, delulu, odklejka - co jeszcze? [AKTUALIZACJA 18.11] >>

Wigilia 2023 - czy sklepy będą otwarte?

Do Sejmu trafiła ustawa, aby 24 grudnia 2023 roku, która przypada w niedzielę, była dniem objętym zakazem handlu. Nie została ona jeszcze w momencie pisania tego artykułu uchwalona. Nawet wówczas zrobimy jednak zakupy w takich punktach jak choćby stacje benzynowe, apteki, lokale gastronomiczne, sklepy internetowe czy sklepy wolnocłowe, jak również placówki prowadzone przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną, w których za kasą stanie właściciel. 

Niedziele handlowe w grudniu 2023. DATY USTALONE >>

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama