News

Kiedy najbliższa niedziela handlowa? [LUTY, MARZEC, KWIECIEŃ]

Kiedy najbliższa niedziela handlowa? [LUTY, MARZEC, KWIECIEŃ]

Wikimedia Commons/Muszkieterowie

Kiedy najbliższa niedziela handlowa? Zobaczcie czy zrobicie zakupy w ostatnim dniu tygodnia w lutym, marcu i kwietniu.

Kolejny kraj znosi wizy dla Polski! >> 

Czy w lutym 2020 jest niedziela handlowa?

W marcu 2018 roku weszła w życie ustawa, która spowodowała, że zakupy mogliśmy robić już nie w każdą, ale tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Nadal zakaz obowiązywał też w 13 dni świątecznych, ale w dwie niedziele, które wypadały tuż przed Bożym Narodzeniem i jedną niedzielę przed Wielkanocą, mogliśmy zrobić zakupy.

Z kolei od 1 stycznia 2019 roku centra handlowe i sklepy były otwarte już tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątkowy był grudzień z powodu wypadających wtedy świąt Bożego Narodzenia.

W 2020 roku liczba niedziel handlowych bardzo się zmniejszyła, bo nie obowiązuje już zasada „ostatniej niedzieli miesiąca”. W całym roku będzie tylko 7 niedziel handlowych.

Czy zrobicie zakupy w ostatnią niedzielę lutego 2020 roku? Niestety nie. Najbliższa niedziela handlowa będzie dopiero 5 kwietnia, tydzień przed Wielkanocą. To oznacza, że we wszystkie niedziele w lutym i marcu nie zrobicie zakupów. 

Niedziele handlowe – duża zmiana w 2021? Ale nie we wszystkich miastach >> 

Niedziele handlowe 2020 – daty

26 stycznia

5 kwietnia

26 kwietnia

28 czerwca

30 sierpnia

13 grudnia

20 grudnia

SUNTAGO otwarte! Ile kosztuje i jak wygląda gigantyczny park wodny? >> 

Kogo nie obejmuje zakaz handlu w niedziele?

Przypominamy, że zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje wszystkich. Wśród miejsc, w których możecie zrobić zakupy ostatniego dnia tygodnia są m.in.: stacje benzynowe, apteki i punkty apteczne, punkty gastronomiczne, sklepy internetowe i strefy wolnocłowe.

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj