News

Noc spadających gwiazd – lipiec 2019: kiedy oglądać?

Noc spadających gwiazd – lipiec 2019: kiedy oglądać?

Fot. Pixabay.com

W lipcu 2019 roku czeka nas noc spadających gwiazd! Kiedy oglądać to zjawisko? Sprawdźcie datę i przygotujcie listę życzeń! ;-) 

Pełnia i zaćmienie Księżyca już dzisiaj! O której oglądać? >> 

Noc spadających gwiazd w lipcu 2019: kiedy?

W lipcu 2019 roku zobaczymy maksimum roju Północnych delta Akwarydy, czyli noc spadających gwiazd. Rój meteorów będzie aktywny od 15 lipca do 25 sierpnia, ale jego maksimum przypada na 8 sierpnia. Eksperci nazywają jego aktywność jako średnią (w ciągu godziny spada około czterech meteorów).

Mrozy w lipcu 2019. Minusowe temperatury w Polsce >> 

W Polsce zobaczymy też rój Południowych delta Akwarydów, który będzie widoczny w naszym kraju w dniach 12 lipca-19 sierpnia 2019 roku, a jego maksimum przypada na 28 lipca. Rój Południowych delta Akwarydów jest jednym z najaktywniejszych strumieni meteorów, które możemy zobaczyć latem – każdej nocy można zauważyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt, spadających gwiazd.

Kiedy najlepiej oglądać lipcową noc spadających gwiazd? Najwięcej spadających meteorytów zobaczycie właśnie w dniach 28 lipca i 8 sierpnia 2019 roku. W tym czasie ma spaść około 20 meteorów na godzinę!

Miley Cyrus promuje polską wokalistkę! Nie zgadniecie kogo >> 

O której godzinie oglądać spadające gwiazdy w lipcu 2019? Źródła podają, że deszcze meteorów roju delta Akwarydy będą widoczne aż do świtu, ale najwięcej spadających gwiazd będzie można zobaczyć około 1,5 godziny przed wschodem Słońca. Jeśli nie chcecie niczego przegapić, zacznijcie obserwować niebo jeszcze przed północą.

Kamil Bednarek – tego nie wiedzieliście o nowym jurorze The Voice of Poland >> 

Gdzie oglądać rój spadających gwiazd w lipcu 2019? Najlepiej wybrać się do zaciemnionego miejsca, z małą ilością sztucznego światła, i kierować wzrok kilkanaście stopni od radiantu roju. Co ważne – wszystkie spadające gwiazdy z pewnością zobaczycie gołym okiem, a jeśli chcecie zrobić kilka fotek tej nocy – wystarczy Wam aparat w telefonie. ;-) 

Będziecie szukać spadających gwiazd?

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj