News

Mrozy w lipcu 2019. Minusowe temperatury w Polsce

Mrozy w lipcu 2019. Minusowe temperatury w Polsce

Fot. Pixabay.com

Mrozy w lipcu 2019! Minusowe temperatury odnotowano już w dwóch polskich województwach. Czy ochłodzenie nastąpi w całym kraju?

Instagram Chat: Jak działa nowa funkcja? >> 

Lipiec 2019: pogoda

Do tej pory lato w Polsce było naprawdę bardzo gorące. W czerwcu 2019 termometry wielokrotnie pokazywały temperaturę większą niż 30 stopni Celsjusza. Ten miesiąc został nawet uznany za najcieplejszy w historii całego świata! 

Wygląda na to, że po naprawdę gorącym czerwcu czeka nas ochłodzenie. Co więcej, w lipcu 2019 roku możemy się spodziewać nawet minusowych temperatur.  W lipcu mrozy odnotowano już w dwóch województwach w naszym kraju.

Prawo jazdy 2019: kolejne zmiany. Będzie trudniej zdać >> 

Jak podają źródła w nocy z 3 na 4 lipca 2019 roku, w dzielnicy Jakuszyce, która należy do miasta Szklarska Poręba (województwo dolnośląskie), temperatura powietrza wynosiła -1,3 stopnie Celsjusza!

To nie pierwszy taki przypadek w historii Szklarskiej Poręby. Kilka lat temu temperatura w lipcu spadła tam aż do -2,5 stopnia Celsjusza. Dlaczego w lipcu możemy mieć do czynienia z mrozem? Gwałtowny spadek temperatur ma związek z frontem polarnym.

Najpopularniejsze centrum handlowe w Warszawie zmienia nazwę! >> 

Województwo dolnośląskie nie jest jedynym, w którym temperatura w lipcu 2019 spadła poniżej zera. W nocy z 3 na 4 lipca 2019 roku we wsi Starzynka (województwo lubelskie) temperatura gruntu wynosiła -0,1 stopni Celsjusza.

Koniec SMS-ów? Nadchodzi nowy system komunikacji >> 

Czy mrozy w lipcu 2019 będą w całej Polsce? Przewiduje się, że w całym kraju nastąpi ochłodzenie, jednak temperatura powietrza nadal będzie na plusie. Termometry mają wskazywać od 17 do 22 stopni Celsjusza.

Wygląda na to, że nawet latem trzeba być przygotowanym na atak zimy. ;-) 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj