News

Koronawirus: nowe ograniczenia w Polsce! Sprawdzamy co one oznaczają

Koronawirus: nowe ograniczenia w Polsce! Sprawdzamy co one oznaczają

Fot. Pixabay.com

Pandemia koronawirusa trwa. W związku z tym w Polsce wprowadzono nowe ograniczenia. Co one oznaczają?

Koronawirus: szkoły zamknięte do Wielkanocy! [Z OSTATNIEJ CHWILI] >>   

24 marca odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Jak podaje m.in. TVN 24, Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zostaną wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się, z wyjątkiem drogi do pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego, takich jak wyjście do sklepu czy apteki oraz wyjście z psem. Jak dodał Łukasz Szumowski, zakaz opuszczenia domu nie dotyczy również sytuacji, gdy jedziemy do osoby starszej, by w jakikolwiek sposób jej pomóc.

Dodatkowo w zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie dwie osoby. Wyjątkiem mają być wydarzenia, w których biorą udział tylko członkowie rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu. Obrzędy liturgiczne i msze święte będą odprawiane w obecności maksymalnie 5 osób, nie licząc kapłana.

Koronawirus: odwołane imprezy w Polsce i na świecie [LISTA AKTUALIZOWANA] >>

Obostrzenia dotyczą także podróżowania komunikacją miejską. Mówi się, że dozwolona liczba osób, jakie będą mogły przebywać w środkach komunikacji miejskiej, będzie musiała odpowiadać połowie miejsc siedzących w danym środku transportu. Oficjalnie nowe rozporządzenia wchodzą w życie w środę 25 marca. 

Co bardzo ważne, wcześniej wprowadzone ograniczenia także obowiązują. 

Jak przekazano na konferencji prasowej, obostrzenia będą obowiązywały na razie do soboty 11 kwietnia 2020 roku. Jak podają media, za łamanie nowych zasad grozi kara pieniężna do 5 tysięcy złotych. 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj