News

The xx: Oliver Sim jest zakażony wirusem HIV. Wyznał to w piosence

The xx: Oliver Sim jest zakażony wirusem HIV. Wyznał to w piosence

fot. Wikimedia Commons/Dusty Knapp

The xx to zespół, który powstał w 2005 roku. Do składu należą Romy Madley Croft, Jamie Smith i Oliver Sim.

Niedawno Oliver Sim z The xx wypuścił singiel Hideous zapowiadający jego debiutancką, solową płytę - Hideous Bastard. Album, którego producentem jest Jamie xx, ukaże się we wrześniu 2022 roku.

Die Antwoord reagują na oskarżenia adoptowanego syna >>

Oliver Sim jest zakażony wirusem HIV – oświadczenie

Radykalna szczerość może mnie uwolnić. (...) Żyję z HIV od 17. roku życia. Czy jestem ohydny? – brzmi ostatnia zwrotka piosenki.

Przy okazji premiery poruszającego utworu, 32-letni Oliver Sim wydał oświadczenie.

W trakcie prac nad moim albumem „Hideous Bastard” uświadomiłem sobie, że dużo piszę o strachu i wstydzie. (…) Ale mocno wierzę, że najlepszym antidotum na te uczucia może być wydobycie ich na powierzchnię i rzucenie na nie światła. (…)

Nie pisałem, żeby w tym trwać, ale raczej uwolnić się od wstydu i strachu, które czułem, więc słyszę w tej muzyce wiele radości. (…)

Zdałem sobie sprawę, że krążyłem wokół jednej z rzeczy, która prawdopodobnie wywołała we mnie największy strach i wstyd. Mój status HIV. Żyję z nim od 17. roku życia (…). Dość impulsywnie napisałem o tym w piosence „Hideous” i pomyślałem, że mogę ujawnić to światu i skończyć z tym. (…) Choć to wciąż przerażające, jestem podekscytowany, że mogę podzielić się z Wami tą muzyką i mam nadzieję, że Wam się spodoba. Dużo miłości, Oliver xx – czytamy.

Aerosmith odwołuje koncerty. Powód jest poważny, muzycy wydali oświadczenie >> 

Muzyk w rozmowie z The New York Times przyznał, że do stworzenia tak osobistego utworu zainspirowali go John Grant i Mykki Blanco, którzy również ujawnili, że są zakażeni wirusem HIV.

To przeciwieństwo wstydu. Gdybym się wstydził, nie mówiłbym o tym – stwierdził.

Całe oświadczenie Olivera Sima oraz teledysk do Hideous znajdziecie niżej.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.