News

Open’er 2022: powrót po pandemii, pierwsza ewakuacja w historii i Taco Hemingway jako Dua Lipa [RELACJA]

Open’er 2022: powrót po pandemii, pierwsza ewakuacja w historii i Taco Hemingway jako Dua Lipa [RELACJA]

materiały własne/Diana Kubiak

Opene’er Festival z przytupem wrócił po przerwie spowodowanej pandemią. Podczas 18-stej edycji festiwalu wystąpili m.in. Imagine Dragons, A$AP Rocky, Twenty One Pilots, Taco Hemingway, Dawid Podsiadło i The Killers.

Dziesiątki tysięcy ludzi przybyło do Trójmiasta, by wziąć udział w pierwszym Open’erze od edycji w 2019 roku (w międzyczasie w ograniczonej wersji zagrał tylko Open’er Park). Jak zwykle na dworzec w Gdyni napłynęły tłumy fanów muzyki: w line-upie pojawili się tacy artyści jak: Royal Blood, Dawid Podsiadło, Glass Animals, Playboi Carti, Tove Lo, OIO, Years&Years, Jessie Ware, Żabson & Young Igi, Maneskin, Zdechły Osa, Otsochodzi, czy Young Losia. Trudno nawet powiedzieć który z występów był najlepszy – mówiono o świetnym koncercie Natalii Szroeder z gośćmi (Vito Bambino, Daria Zawiałow), rockowym show Royal Blood, wyzywającym występie Years&Years, polskim akcencie muzycznym ("Dni, których jeszcze nie znamy" Marka Grechuty) na koncercie Twenty One Pilots, tłumach na koncercie Dawida Podsiadły i The Killers i świetnych setach na Beat Stage.

Pojawiły się też zmiany w line-upie. Już przed festiwalem odwołano koncert headlinerki Dojy Cat (w zamian za nią wystąpił raper A$AP Rocky), niemal w ostatniej chwili okazało się też, że z powodu rozprzestrzenienia się Covid-19 w zespole, nie wystąpią The Chemical Brothers (w tym dniu zagrała dj-ka Peggy Gou). 
 

Open’er 2022: Ewakuacja 


W piątek czekała jednak na festiwalowiczów trochę bardziej niemiła niespodzianka - na wybrzeżu rozpętała się burza i uczestnicy zostali ewakuowani poza teren festiwalu. Koncerty zostały przerwane, a ludzi z powodów bezpieczeństwa skierowano w stronę wyjść. Część wróciła do domu, część ukrywała się przed deszczem w pobliżu, czekając na sygnał, że impreza zostanie wznowiona. Została – jednak już bez Megan Thee Stallion i najbardziej oczekiwanej gwiazdy – Duy Lipy, ale za to ze świetnym koncertem Martina Garrixa, który starał się zrekompensować festiwalowiczom odwołane występy. Z klasą zachowali się też organizatorzy. Dzień później ogłoszono, że Ci, którzy wykupili bilety będą mogli w ciągu 3 lat skorzystać z vouchera na Open’era. Organizatorzy przeprosili za wszelkie niedogodności, ale podkreślili, że „bezpieczeństwo uczestników festiwalu jest najważniejsze”. Podczas sobotniego koncertu Taco Hemingway w nawiązaniu do tej sytuacji zaśpiewał fragment piosenki Levitating Duy Lipy, dodając „Duy Lipy nie ma, ale Taco jest tu z Tobą”, czym poprawił nastrój przynajmniej niektórym.

Taco Hemingway zaśpiewał hit Duy Lipy i został bohaterem Open'era [WIDEO] >>

Podsumowując – jako pierwszy tak duży festiwal po pandemii, z kilkoma przeszkodami, Open’er powrócił z wieloma świetnymi występami. O taką dawkę dobrej muzyki prawie non stop w ciągu 4 dni jest trudno i co tu dużo mówić – po prostu tęskniliśmy! Tymczasem organizatorzy już ogłosili datę kolejnej imprezy. Open’er 2023 odbędzie się między 28 czerwca a 1 lipca. Zaczynamy odliczanie, do zobaczenia! 

Opener po ewakuacji: jest rekompensata za odwołane koncerty, m.in. Dua Lipy [aktualizacja] >>

P.S. Naszą relację z Open’era zobaczycie na Instagramie @4fun.tv w wyróżnionych stories, a w Rolkach i na TikToku @4fun.tv znajdziecie fragmenty występów. Jeśli jeszcze nas nie obserwujecie, wbijajcie!

DK

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.