News

Koronawirus w Polsce: galerie handlowe znowu otwarte! Od kiedy?

Koronawirus w Polsce: galerie handlowe znowu otwarte! Od kiedy?

Fot. Pixabay.com

Polski rząd łagodzi kolejne restrykcje związane z epidemią koronawirusa. Galerie handlowe będą znowu otwarte! Od kiedy? 

Koronawirus w Polsce: te obostrzenia przedłużono DO ODWOŁANIA! >> 

Od dłuższego czasu w naszym kraju obowiązuje szereg obostrzeń, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zdecydowano m.in. o ograniczeniu działalności galerii handlowych i sklepów, zamknięto salony kosmetyczne, fryzjerskie oraz studia tatuażu. Od czwartku 16 kwietnia, do odwołania, należy zakrywać usta i nos w przestrzeniach publicznych.

16 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. W jej trakcie poinformowano o czteroetapowym planie złagodzenia restrykcji wprowadzonych z powodu koronawirusa. Od 20 kwietnia otwarte są parki i lasy. Zwiększono też limit osób, które mogą przebywać w sklepach.

Kiedy zostaną otwarte salony kosmetyczne i fryzjerskie? Ponowne otwarcie tego typu miejsc ma odbyć się w III etapie odmrażania gospodarki. Data jego wprowadzania jest uzależniona od sytuacji epidemicznej kraju. 

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty: podano terminy! Kiedy powrót do szkoły? >> 

Koronawirus: galerie handlowe otwarte. Od kiedy?

29 kwietnia odbyła się kolejna konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której podano szczegóły II etapu odmrażania gospodarki. Poinformowano, że od 4 maja będą otwarte hotele i miejsca noclegowe oraz galerie handlowe. Sklepy będą jednak działać z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności - obowiązuje warunek jednej osoby na 15 metrów kwadratowych w jednym pomieszczeniu lub sklepie. Nadal ograniczona jest działalność rekreacyjna i restauracyjna. Umożliwiono także przeprowadzanie zabiegów rehabilitacyjnych. Salony masażu pozostają jednak zamknięte. W II etapie luzowania restrykcji zostaną otwarte również instytucje kultury, muzea i biblioteki. Od 6 maja rząd umożliwił otwarcie żłobków i przedszoli. 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.