Reklama
placeholder
News

Parada Wolności – gościem specjalnym Dr. Motte, twórca Love Parade Berlin

Parada Wolności – gościem specjalnym Dr. Motte, twórca Love Parade Berlin

fot. pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

30 lipca 2022 roku do Łodzi po 20 latach powróci Parada Wolności, która rozpocznie się o godzinie 18.00 i przejdzie ulicą Piotrkowską. Wydarzenie jest symbolem otwartości miasta, na którym nie może zabraknąć gości specjalnych. Jednym z międzynarodowych gości będzie Dr. Motte, twórca Love Parade Berlin, która stała się wzorem dla łódzkiej Parady Wolności. 

Parada Wolności w Łodzi - kiedy i gdzie nowa edycja legendarnej imprezy techno? >>

Parada Wolności Łódź – czego można się spodziewać?

Podczas ostatniej edycji Parady Wolności w Łodzi w 2002 roku na ulicy Piotrkowskiej bawiło się ponad 25 tysięcy osób. 

Jak powiedział Rafał Baran, jeden z organizatorów:

Otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń, więc wybór inicjatyw, które będą mogły zaistnieć podczas wydarzenia, nie był łatwy. Finalnie, zobaczymy ponad 10 platform z artystami z całej Polski; mamy kultowe elektroniczne składy takie jak np. Sonic Trip, lokalne inicjatywy w postaci Festiwal Soundedit, czy ekipę Music Sounds Better With Us, która ma liczną rzeszę fanów. Na głównej platformie wystąpi ikona sceny elektronicznej, Boys Noize. Do tego, podczas samej parady przemówi Dr. Motte, czy założyciel słynnej Love Parade w Berlinie. Podobno zdementuje tam swoje powiązania z antyszczepionkowcami, jeśli wiecie co mamy na myśli ☺  To będzie spektakularny powrót!

Parada Wolności Łódź – afterparty i New Alcatraz Underground

Po korowodzie odbędzie się widowiskowe afterparty, które zwyczajowo stanowi zwieńczenie wydarzeń całego dnia. W 2022 roku odbędzie się ona w reaktywowanym na tę noc klubie New Alcatraz Underground. Organizatorzy zapowiadają największą imprezę w swojej historii: Jak powiedział jeden z producentów:

Tak, to z pewnością jedna z tych rzeczy, których najbardziej nie możemy się doczekać. Dwa kluby – Wytwórnia i Willa - 5 scen, gwiazdy muzyki elektronicznej takiego formatu jak Aphrodite, Ed Rush czy Dr. Motte, oraz artyści z całej Polski. Będzie to najlepszy finał Parady Wolności, jaki mogliśmy sobie wymarzyć. 

Łódź – miasto, które warto odwiedzić w wakacje 2022 >>

Parada Wolności Łódź – konkurs na najlepsze przebranie

Organizatorzy chcą zachęcić uczestników Prady Wolności do wyrażania siebie. Jak podkreślił sztab wydarzenia:

Chcemy zachęcać młodych ludzi do wyrażania siebie, budowania własnej tożsamości i otwartości na to, co ciekawe, kolorowe i szalone.

Z tego powodu podczas parady zostanie zorganizowany konkurs na najlepsze przebranie, współorganizowany przez jednego ze sponsorów wydarzenia – X Energy. Na uczestników uwiecznionych na zdjęciach czekają nagrody – 5 nagród pieniężnych o wysokości 1000 zł oraz cztery po 500 zł – które zostaną przyznane najlepiej przebranym osobom przez specjalny jury oraz osoby głosujące poprzez platformę facebook. 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama