News

Paweł Adamowicz we wspomnieniach gwiazd

Paweł Adamowicz we wspomnieniach gwiazd

Fot. Instagram.com/adamowiczpawel

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, nie żyje.  Cała Polska nie żyje innym tematem niż tragiczna śmierć Pawła Adamowicza oraz dymisją Jurka Owsiaka z funkcji prezesa WOŚP.

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 w wyniku ran zadanych przez nożownika podczas finału WOŚP 2019 w Gdańsku. Śmierć Prezydenta Gdańska wstrząsnęła opinią publiczną. W tym trudnym dla wszystkich momencie głos zabrali nie tylko politycy i współpracownicy zmarłego, lecz także gwiazdy show-biznesu. Okazuje się, że Paweł Adamowicz był nie tylko politykiem wysokiego szczebla, ale miał serdeczne relacje z artystami.

WOŚP 2019 z tragedią w tle. Ile zebrała Orkiestra? >> 

Paweł Adamowicz – wspomnienia gwiazd

Tuż po informacji, że Prezydent Gdańska nie żyje, w internecie pojawiło się mnóstwo kondolencji. Ci, którzy znali prezydenta osobiście, zgodnie twierdzą, że miasto straciło oddanego patriotę.

Fakt przytacza rozmowę z kolegą Adamowicza ze szkolnych lat – członkiem zespołu Big Cyc – Krzysztofem Skibą: To nie był polityk, który jeździ pancerną limuzyną i chodził po mieście w otoczeniu ochroniarzy. On był bardzo dostępny. Chętnie rozmawiał z ludźmi i robił sobie z nimi zdjęcia – powiedział wokalista. To był sympatyczny, wesoły człowiek, a jednocześnie twardy negocjator – dodaje.

Dawid Kwiatkowski także wspominał Pawła Adamowicza na swoim Instagramie: (…)Miło było Pana poznać. Doskonale pamiętam jak bardzo zadowolony Pan był z organizacji całej imprezy. Przyszło wtedy 60 tysięcy ludzi (…) – napisał.

O Adamowiczu wypowiedział się też Robert Biedroń: 

Pawle, zapamiętamy Cię jako wyjątkowego prezydenta i dobrego człowieka, który całe życie poświęcił dla Gdańska. Byłeś niewyczerpanym źródłem inspiracji i pomysłów dla mnie i dla wielu samorządowców. Człowiekiem z niespotykaną polityczną odwagą, którą wykazywałeś nawet w najtrudniejszych czasach.

Będzie nam Ciebie bardzo brakować…

Nie brakuje także słów wsparcia dla rodziny Adamowicza i sprzeciwu wobec całej sytuacji od innych gwiazd. Głos w sprawie zabrali m.in.: Doda, Małgorzata Rozenek-Majdan, Anna Lewandowska, Monika Brodka, zespół Blue Cafe, Martyna Wojciechowska, Iga i Pola Lis oraz Katarzyna Tusk.

Jurek Owsiak – wiek, żona, dzieci, wykształcenie >>

Paweł Adamowicz - żałoba narodowa 

W związku z tragedią, Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, ogłosił 3-dniową żałobę, która będzie trwać od 15 do 17 stycznia. 15 stycznia jest także dniem żałoby w innych polskich miastach m.in. w Poznaniu, Białymstoku, Wrocławiu i Lublinie. Prezydent Andrzej Duda ogłosił także, że dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej.

Paweł Adamowicz – zamach, kim był

Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, 27-letni Stefan W. chwilę przed Światełkiem do Nieba wtargnął na scenę i trzykrotnie ranił Pawła Adamowicza nożem. Prezydent natychmiast został przewieziony do gdańskiego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Niestety, mimo trwającej 5 godzin operacji, w poniedziałek poinformowano o jego śmierci. Paweł Adamowicz miał 53 lata. Prezydentem Gdańska był od 1998 roku. Od 20 lat był żonaty z Magdaleną Abramską – prawniczką i nauczycielką akademicką Uniwersytetu Gdańskiego. Osierocił dwie córki – 16-letnią Antoninę ( ur. 2003) i 9-letnią Teresę (ur. 2010).

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Najsmutniejszy był widok triumfu, trwający jeszcze kilka sekund po ataku. Uniesione ręce w górze i zadowolenie z popełnienia zbrodni, tak okrutnej zbrodni. Dokąd zmierza ten świat i ludzie, których cieszy i buduje tak barbarzyński czyn? Nawet boje się myśleć... niech Pan Bóg ma Pana w opiece. Módlmy się o jak najszybsze zdrowie psychiczne całej rodziny, by potrafiła się pozbierać po tak wielkiej stracie. Miło było Pana poznać. Doskonale pamietam jak bardzo zadowolony Pan był z organizacji całej imprezy. Przyszło wtedy 60 tysięcy ludzi. Dziś cały kraj jest myślami z Panem, Panie Prezydencie i z Pana rodziną. Do zobaczenia. 🖤

Post udostępniony przez Dawid Kwiatkowski (@kwiatkowsky)

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Łączymy się w bólu z Rodziną i najbliższymi Prezydenta Pawła Adamowicza... Spoczywaj w spokoju...

Post udostępniony przez Blue Cafe (@bluecafe.official)

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😢wysyłamy dużo wsparcia i dobrych myśli do Pawła Adamowicza.

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ku pamięci Pawła Adamowicza. Serce pęka.

Post udostępniony przez Iga Lis (@iga_lis)

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj