Reklama
placeholder
News

Pele nie żyje. Przegrał walkę z chorobą

Pele nie żyje. Przegrał walkę z chorobą

fot. Instagram.com/pele

Reklama
Reklama
placeholder

Pele nie żyje. Legendarny piłkarz przegrał walkę z ciężką chorobą. Miał 82 lata.

Wnuk Boba Marleya nie żyje. Joseph Marley miał 31 lat >> 

Pele – choroba

Pele, a właściwie Edson Arantes do Nascimento, od kilkunastu miesięcy walczył z nowotworem. Jakiś czas temu media obiegła informacja, że brazylijski zawodnik został przyjęty do szpitala w Sao Paulo ze względu na infekcję dróg oddechowych.

PAP podała, powołując się na doniesienia gazety Folha de Sao Paulo, że Pele otrzymuje opiekę paliatywną po tym, jak chemioterapia w związku z nowotworem okrężnicy przestała przynosić oczekiwane rezultaty. Pele miał otrzymywać środki medyczne jedynie z powodu takich objawów jak bóle i duszności.

„Król futbolu” we wrześniu 2021 roku przeszedł operację usunięcia guza okrężnicy. Informowano, że oprócz problemów z układem pokarmowym, słynny piłkarz od lat mierzył się z kłopotami z biodrami.

W święta Bożego Narodzenia 2022 media donosiły, że Pele pożegnał się z bliskimi.

Pele wkrótce nas opuści, rodzina upubliczniła kilka nagrań z jego pożegnania. On wie, że jego odejście jest nieuchronne. Pele to prawdziwa legenda i jest królem piłki nożnej na wieki wieków. Straci życie, ale jego dziedzictwo będzie wieczne – cytował wpis Armando Villota Esparza, szefa organizacji praw człowieka AGORA Club, Przegląd Sportowy.

Emilian Kamiński nie żyje. Aktor zmarł w wieku 70 lat >>

Pele w szpitalu był otoczony rodziną. Córka piłkarza podzieliła się na Instagramie poruszającym zdjęciem, na którym obejmuje Pelego, który leży w łóżku.

Nadal jesteśmy tu, walcząc i wierząc. Jeszcze jedna noc razem – brzmiał podpis.

Pele nie żyje

Pele zmarł 29 grudnia 2022 roku.

Pele to jedyny trzykrotny mistrz świata w piłce nożnej (1958, 1962 i 1970 rok). Brazylijski piłkarz występował na pozycji napastnika. W latach 1995–1998 był ministrem sportu Brazylii.

Pele był trzykrotnie żonaty. Po raz trzeci wziął ślub w 2016 roku z Marcią Aoki.

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama