News

Pełnia Koźlego Księżyca już blisko!

Pełnia Koźlego Księżyca już blisko!

Fot. Pixabay.com

W lipcu 2021 roku będziemy mogli zobaczyć kolejną pełnie Księżyca. Obserwujcie niebo, bo Koźli Księżyc pojawi się na nim już niedługo! Kiedy dokładnie?

Instagram z nową funkcją. Jak zarządzać Kontrolą Wrażliwych Treści? >> 

Pełnia Księżyca: lipiec 2021. Data, godzina

Księżyc wejdzie w fazę pełni w sobotę 24 lipca 2021 roku. Wtedy naturalny satelita znajdzie się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. 

Koźli Księżyc będzie widoczny o godzinie 02.36.

Pełnia Księżyca: lipiec 2021. Gdzie oglądać?

Żeby obserwacja Koźlego Księżyca była udana, najlepiej wybierzcie się za miasto, w miejsce, do którego nie dociera sztuczne światło. Księżyc powinien być widoczny gołym okiem, ale jeśli macie taką możliwość, skorzystajcie np. z lornetki.

Wielkie zmiany dla kierowców. Nawet 5 tysięcy zł za przekroczoną prędkość >>  

Pełnia Koźlego Księżyca: nazwa

Każda pełnia Księżyca ma swoją nazwę. Skąd wzięła się Pełnia Koźlego Księżyca?

Kozły, czyli samce sarny, zrzucają co roku poroże, które zaczyna im odrastać w lipcu, stąd indiańska nazwa lipcowej pełni księżyca. Inne nazwy to Burzowa Pełnia - od licznych letnich burz oraz Sienna Pełnia - od lipcowych zbiorów – podaje National Geographic.

Następna okazja do zobaczenia pełni będzie za miesiąc. Sierpniowa pełnia to Pełnia Księżyca Jesiotrów.

 

Zobacz też
Komentarze : 1
Aby dodać komentarz Zaloguj
  • Uwaga: Jestem Kierownikiem Administracyjnym MARK DAVSON INVESTMENT MANAGEMENT. Jesteśmy firmą zajmującą się inwestycjami finansowymi, która poszukuje firm do inwestowania. Wróć do nas, jeśli jesteś zainteresowany. Ponadto MARK DAVSON INVESTMENT MANAGEMENT poszukuje osób i firm, które chcą być naszymi przedstawicielami w swoich krajach. Zainteresowany? Skontaktuj się z nami już dziś przez e-mail: [email protected] Dziękuję Ci Pan Mark Davson MARK DAVSON ZARZĄDZANIE INWESTYCJAMI E-mail:[email protected]
    dwa tygodnie temu
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.