News

Pjus nie żyje. 39-letni raper zmarł w trakcie operacji

Pjus nie żyje. 39-letni raper zmarł w trakcie operacji

fot. YouTube.com/alkopoligamiacom

Pjus nie żyje. Karol Jerzy Nowakowski zmarł w środę 12 stycznia 2022 roku. Raper miał 39 lat.

Sinead O'Connor w żałobie: 17-letni syn gwiazdy odebrał sobie życie >>

Pjus nie żyje. Przyczyna śmierci

W 2021 roku Pjus spędził w szpitalu kilka miesięcy. Podawano, że raper 12 stycznia 2022 roku miał przejść kolejną operację, ale zmarł kilka godzin wcześniej. Jak informuje serwis TVN24, Łukasz Stasiak z wytwórni Alkopoligamia zdementował te doniesienia. W mailu wysłanym do redakcji Stasiak przekazał, że „Karol zmarł w trakcie długiej operacji, powodem było zatrzymanie akcji serca”.

Pjus – raper. Kim był Karol Jerzy Nowakowski?

Pjus urodził się 31 marca 1982 roku we Wrocławiu, mieszkał w Warszawie od lat 90. Rozpoczął karierę muzyczną jako 20-latek, razem z Piotrem Szmidtem i Łukaszem Stasiakiem stworzył zespół 2cztery7. Pjus współpracował z takimi artystami jak m.in. Eldo, Małolat, Pelson, Flow, Ten Typ Mes, Pezet.

Igor Bogdanoff nie żyje. Zmarł drugi z bliźniaków >>

Pjus – choroba

W 2004 roku u Pjusa zdiagnozowano rzadką chorobę – neurofibromatozę typu 2. Nerwy słuchowe rapera objęły zmiany nowotworowe. Dzięki akcji charytatywnej zebrano pieniądze na kilka operacji, które obejmowały usunięcie guzów nerwów słuchowych i guza kręgosłupa. W wyniku zabiegów Pjus stracił zmysł słuchu, który przywrócono w 80%, dzięki implantom pniowym. Po zakończeniu leczenia Pjus wydał płytę Life After Deaf (Życie Po Byciu Głuchym).

Pjus – Głośniej Od Bomb, płyta Słowowtóry

Na albumie znalazł się utwór Głośniej Od Bomb, który jest poświęcony Plutonowi Głuchoniemych walczącemu w Powstaniu Warszawskim.

W 2017 roku ukazała się płyta Słowowtóry. Teksty Pjusa wykonywali inni raperzy, ponieważ nawrót choroby nowotworowej osłabił jego głos.

Grem nie żyje. Polski raper miał 39 lat >>

Jak podają Wirtualne Media, Pjus od ponad 10 lat był związany z branżą reklamową.

W mediach społecznościowych Pjusa pożegnali m.in. Pezet i Peja. Poruszający post opublikował ojciec Pjusa: 

Synu, najpierw ja uczyłem Ciebie, ale później jak cierpiałeś i walczyłeś to wiedziałeś więcej i to ja od Ciebie uczyłem się jak żyć. Panie Boże, przyjmij mojego syna, to dobry człowiek.

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.