News

Pogoda: afrykańskie upały w Polsce? Będzie naprawdę gorąco

Pogoda: afrykańskie upały w Polsce? Będzie naprawdę gorąco

Fot. Pixabay.com

Czekają nas afrykańskie upały? Według prognoz pogody, w najbliższym czasie w Polsce będzie naprawdę gorąco!

Obostrzenia na wakacje 2021. Otwarte dyskoteki, większe limity na koncertach i w hotelach >> 

Czerwiec 2021 jest bardzo ciepły. Mówi się, że temperatury powietrza będą jeszcze wyższe. A to za sprawą gorących zwrotnikowych mas powietrza z Afryki.

Pogoda na czerwiec 2021

Przewiduje się, że zanim w naszym kraju zrobi się naprawdę upalnie, nadejdzie chwilowe ochłodzenie. W sobotę i niedzielę (12-13 czerwca) słupki rtęci mają wskazywać około 20, a nawet 15 stopni Celsjusza. W trzecim tygodniu miesiąca ma być już znacznie cieplej.

Od poniedziałku 14 czerwca spodziewane temperatury w całej Polsce to około 25 stopni Celsjusza. Już 16 czerwca termometry mają wskazywać więcej niż 30 stopni. 17 czerwca na zachodzie kraju możemy spodziewać się nawet 34 stopni Celsjusza.

Synoptycy zakładają, że kolejne ochłodzenie nadejdzie 19 czerwca, a po tym terminie znowu będzie upał. Szczególnie ciepło ma być na zachodzie Polski – 35-36 stopni Celsjusza powyżej zera.

Kiedy początek lata 2021? Daty lata astronomicznego i kalendarzowego >>

Przypominamy, że długoterminowe prognozy pogody są niepewne. Błędy mają związek m.in. z nagłymi zjawiskami astronomicznymi.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.